Z powrotem w Polsce

Przywitanie-02m
Wczoraj, we wtorek 10 grudnia, po prawie dwudniowej podróży z Itajai, załoga jachtu ENERGA, Zbigniew Gutek Gutkowski i Maciej Świstak Marczewski powróciła do Polski. Samolot z polskimi żeglarzami wracającymi do kraju po zakończeniu transatlantyckich regat załóg dwuosobowych, Transat Jacques Vabre 2013 wylądował na lotnisku Okęcie. Zawodników przywitała grupa dziennikarzy i kibiców, w tym przedstawiciele 13 redakcji, oraz młodzi adepci żeglarstwa z programu edukacyjnego ENERGA Sailing.

Komentując po raz kolejny swoje osiągnięcia w regatach TJV 2013 Zbigniew Gutkowski powiedział: „Jestem bardzo zadowolony. Jak na debiut w klasie IMOCA było super, dobre tempo i siódme miejsce. Przed wyjazdem mówiłem, że piąte miejsce przy takiej konkurencji byłoby rewelacyjnym wynikiem, nie tak dużo zabrakło.
Obyło się praktycznie bez awarii technicznych, co świadczy o tym, że przygotowanie było w stu procentach dobre, z czego się bardzo cieszę.
Chciałem podziękować serdecznie wszystkim, którzy nas wspierają i nam kibicują. To wsparcie było naprawdę odczuwalne! 31 grudnia 2014 rozpoczyna się Barcelona World Race, główna impreza, do której się teraz przygotowujemy, bądźcie z nami cały czas!”

Po oficjalnej części powitania, trwającej ok. 15 minut, Gutek i Maciek przez ponad godzinę odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Galeria zdjęć – fot. Robert Hajduk / Shuttersail.com

9 komentarzy do “Z powrotem w Polsce

  1. Kochani FANI wszystkim życzę dużo ,dużo radości w Święta Bożego Narodzenia,oraz wiele szczęścia w Nowym Roku niech Neptun się Wami opiekuje na morzach i oceanach.

  2. Uśmiechnięte opalone twarze, optymizm i pozytywne nastawienie do przyszłości !!! Tak trzymać Chłopaki !!!
    Dobra robota Paweł !
    BWR za dwanaście miesięcy …. jabadabaduuuuu !!!!! :)

  3. Tutaj jest film, jaki nakręcił Paweł Gronowski, który był na miejscu i reprezentował kibiców blogowych.
    Napisał tak: „Kiedy dotarłem do hali przylotów przed 18:00 okazało się, że samolot miał opóźnienie i zamiast o 17:20 wylądował ok 18:00. Przed głównym wyjściem czekały kamery, reflektory i wielu dziennikarzy. W końcu drzwi się rozsunęły i wyszli: Gutek, Maciek i żona Gutka – Eliza. Gutek jak zwykle uśmiechnięty, zaraz został zaproszony do mediów. Były oficjalne słowa powitania i gratulację. Gutek dziękował sponsorom, przyjaciołom i nam czyli KIBICOM za wytrwałe trzymanie kciuków. Dalej niezmordowanie wraz z Maćkiem udzielali wywiadów po kolei wszystkim przedstawicielom mediów”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.