Z kraju i ze świata ;)

Hugo Boss z pokładu jachtu Energa. / Fot. M. Marczewski

Hugo Boss z pokładu jachtu Energa. / Fot. M. Marczewski

Ponieważ powoli zbliżają się kolejne imprezy cyklu IMOCA Ocean Masters – najpierw Route du Rhum, a potem BWR, ruch na morzach oceanach – a także w mediach – powoli się nasila. Póki co, jeszcze wakacyjnie, choć również zupełnie na poważnie.

W Sopocie do 30 lipca można oglądać jacht Hugo Boss oraz Alexa Thomsona i spółkę. Cumują przy Enerdze, więc i na Gutka przy okazji też można się natknąć. HB przypłynął do Polski celem uświetnienia swoją obecnością otwarcia kolejnego sklepu marki. Dobry i taki pretekst :) Poniżej filmik Łukasza Mlecznego (dzida.com) który sfilmował z brzegu srebrny bolid:

https://www.facebook.com/photo.php?v=698380136883925&set=vb.121533001235311&type=2&theater

nnn

To tylko kadr, żeby obejrzeć klikamy link powyżej :) / dzida.com

 

A pozostając w wersji „eleganckiej” – polecam wywiad z Gutkiem i Świstakiem w dwumiesięczniku „W Ślizgu” – można czytać online: https://issuu.com/wslizgu/docs/w_slizgu_2/1?e=0 Jak głosi zajawka na okładce – nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

Okładka W ŚLIZGU: Barcelona - cel zagrożony

Okładka W ŚLIZGU: Barcelona – cel zagrożony

 

Tymczasem śledząc media branżowe, można wydedukować, że nie jest to jedyna polska załoga, która planuje start w BWR. Pewne informacje można znaleźć na profilu Fb:

oraz w najnowszym wydaniu miesięcznika Wiatr (strona 6):

 

Wiadomo, że co dwie załogi to nie jedna – jeżeli chodzi o popularyzację polskiego żeglarstwa byłoby idealnie, gdyby oba teamy stanęły na starcie takiej imprezy (chyba dałoby się wtedy przekonać organizatorów do polskiej wersji językowej strony internetowej). Jednak realnie rzecz biorąc – pierwsi szukają funduszy, a o stanie przygotowań drugich wiemy niewiele – chociażby o tym, jakim jachtem dysponują i kiedy zamierzają odbyć kwalifikacje wymagane przez organizatorów.

Mam dwa pytania w związku z tym.

Pierwsze do Gutka: dlaczego w wywiadzie odrzucasz możliwość crowdfundingu? A może to tylko moje wrażenie po lekturze? Przecież i Derek Hatfield i Bertrand de Broc dzięki temu zrealizowali swoje projekty?

Drugie do Jabesa (Roberta Janeckiego): jakim sprzętem dysponujecie i kiedy rozpoczynacie kwalifikacje, bo w Twoje przygotowanie kondycyjne nie wątpię?

Mam nadzieję, że uda się namówić chłopaków do wypowiedzi w komentarzach.

6 komentarzy do “Z kraju i ze świata ;)

  1. Pytania wciąż wiszą w próżni. Gutek powiedział, że nie chce zapeszać i tym samym nie chce komentować, Jabes napisał, że już niebawem na profilu Fb 360Sailing będzie więcej informacji. Czekamy.

  2. Drobne przekazy pieniężne od sympatyków nie pokryją wszystkich kosztów projektu, ale mogą pomóc w etapowym przygotowaniu jachtu i opłatach rejestracyjnych. Podanie do wiadomości publicznej ceny np: metra kwadratowego reklamy na żaglu lub burcie jachtu, daje pojęcie o jakich pieniądzach rozmawiamy. Zorganizowanie sklepiku internetowego dla fanów (koszulki, książki, breloczki itp.), także przyciąga fanów i sympatyków żeglarstwa. Życząc Gutkowi i Świstakowi powodzenia w szybkim zamknięciu budżetu wokołoziemskiego sprintu BWR, liczę już koszulki młodych fanów żeglarstwa biegających po polskich plażach i nie tylko w T-shirtach z napisem Gutkowski/Marczewski i numerem 53 !!!

  3. „Nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać” – oj, po stopach na okładce chyba widać… ;)
    Druga załoga i drugi jacht, to rewelacja. Rewelacyjna jest również książka „O żeglowaniu” Robina Knox-Jonstona, którą wygrałem w ostatnim mini konkursie. (Jestem już na 188 stronie!)
    Mlka – dzięki za lekturę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.