NY-BCN: pierwsza impreza cyklu Ocean Masters za nami

Dla mnie jedno z piękniejszych zdjęć z tych regat - HB przed metą - © Christophe Favreau / OSM

Dla mnie jedno z piękniejszych zdjęć z tych regat – HB przed metą – © Christophe Favreau

W piątek 20 czerwca wręczono nagrody regat IMOCA Ocean Masters New York to Barcelona Race. Sir Keith Mills, współorganizator wydarzenia, tak podsumował wyścig: “Pięć jachtów IMOCA 60, 10 zawodników, 3 załogantów medialnych, 5 narodowości … udało nam się przyciągnąć zainteresowanie mediów, sponsorów i kibiców cyklem mistrzostw świata klasy IMOCA. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Naprawdę nie mogę doczekać się następnych regat – Route du Rhum i oczywiście Barcelona World Race”.

Nie wiem, ile prawdy jest w zainteresowaniu medialnym, bo raportów organizatorzy nie ujawniają. Mam nadzieję, że póki co – z pewnością, jeżeli będą mieli się czym pochwalić w monitoring mediów, to na pewno poznamy liczby.

Szklana rzeźba będąca nagrodą została wręczona załodze Hugo Boss. Wszystkie załogi podkreślały element “testu” jakim były te regaty, zarówno dla załóg (pływających po raz pierwszy razem w tych konfiguracjach) jak i dla jachtów (wszyscy oprócz Marca Guillemota mieli łódki, które dopiero poznawali; Chociaż starali się nie informować o kłopotach, sporo czasu poświęcali na zmaganie się z “drobiazgami” poważnie utrudniającymi szybką żeglugę.) Wszyscy przyznali też, że nie było czasu na odpoczynek – sen został ograniczony do minimum, a presja na jak najlepszy wynik oraz na to, żeby nie dać się “złapać” konkurencji była ogromna.

Była to pierwsza impreza dwuletniego cyklu IMOCA Ocean Masters, gdzie można było zdobyć punkty do mistrzostw świata. Organizatorem po raz pierwszy w historii klasy IMOCA była szwajcarska firma OSM (Open Sports Management) należąca do sir Keitha Millsa, posiadająca komercyjne prawa do klasy IMOCA. Współorganizatorami byli: fundacja FNOB oraz Royal Spanish Sailing Federation – Hiszpańska Królewska Federacja Żeglarska.

W uroczystości wzięli udział również ci, którzy regat nie ukończyli – Węgrzy (Nandor Fa i Marcell Goszleth) oraz Francuzi (Marc Guillemot i Morgan Lagravière). Obie załogi zostały uhonorowane nagrodami specjalnymi.

Zestaw zdjęć autorstwa oficjalnego fotografa regat, Benoit Stichelbauta w montażu poniżej – polecam:

New York – Barcelona from Benoit Stichelbaut on Vimeo.

P.S. Szybki konkursik – jedna nagroda do wygrania: czy oprócz „szkła” zwycięzcom przysługiwała gratyfikacja finansowa? Wiem, że wiecie, gdzie szukać :)

7 komentarzy do “NY-BCN: pierwsza impreza cyklu Ocean Masters za nami

 1. Jako „łowca nagród”, pozwolę sobie na pewną dystrybucję satysfakcji i dzielę się oto równie gorącymi emocjami płynącymi z filmu o regatach Quarter Ton Cup 2014:

 2. „To wielki powód do dumy, aby wygrać ten regaty, ponieważ był bardzo konkurencyjny i trudny, ale pchnął go do granic całą drogę i byliśmy nagradzani wygranej. Także, kończąc wyścig w Barcelonie, mieście mieszkam w, było coś bardzo specjalnego i to zawsze bonus „, wyjaśnił Ribes Ryan Breymaier powiedział, że czuje się bardzo ciepłe powitanie od Barcelony, kiedy para osiągnęła miasto:.” Barcelona jest moje ulubione miasto w Europie „, powiedział radośnie.

  Wygląda na to, że dostali jeszcze „bonus”. ;)

  A także:
  Nagrodę za największy przebieg dobowy.

  Obstawiam, że gratyfikacji nie otrzymali.

  • Brawo Mikst !
   Treść odpowiedzi biura regat NY/Barcelona , pytanie brzmiało : jakie gratyfikacje pieniężne otrzymali uczestnicy regat : Dear Jarek,
   Thanks for your interest in the Ocean Masters series.
   Prize-money is different from one event to another, and the amount is specified in the Notices of Race of each event.
   There was no prize-money for the New York to Barcelona Race.

   I hope this helps,
   All the best,
   Marion

   Marion Cardon
   Communications Manager / Team Liaison
   OSM/IMOCA Ocean Masters

   • Potwierdzam. Jarek – zuch, że zadałeś pytanie w centrali :) Z instrukcji regatowej wynikało, że nie ma nagród finansowych. Ale ponieważ zadałeś sobie trud, to może ja znajdę coś jeszcze w szufladce z nagrodami. Napiszcie do mnie obaj na priva proszę – w temacie Konkurs albo jakoś tak – i podajcie adresy pocztowe. Wiem, że gdzieś mam, ale nie wiem, czy odszukam tak szybciutko. Pozdrawiam tymczasem – M

Możliwość komentowania jest wyłączona.