Mini na start

DSC_1192

Już za chwileczkę, już za momencik … / fot. Ocean Team

Polski żeglarski maj w Plymouth UK – informacje od OceanTeam:

„Rozpoczęły się eliminacje do tegorocznego Mini Transat. Polska załoga w składzie Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor walczą na jachcie CALBUD o punkty na wodach Zatoki Biskajskiej i Kanału La Manche. Meta pierwszego wyścigu to angielskim Plymouth, gdzie żeglarze spodziewani są ok 8 maja. Z Plymouth również startuje kolejny wyścig w Klasie Mini, słynny Fastnet Race. Start 12 maja i meta ok 6 dni później. Zatem polska załoga zabawi w tym angielskim mieście ładnych kilka tygodni. (No – Fastnet to nie tylko dla Mini impreza jak sądzę – przyp. MJ)

Do Plymouth na start płyną również polskie jachty biorące udział w transatlantyckich regatach OSTAR 2013 – kpt. Joanna Pajkowska na katamaranie Cabrio, oraz kpt. Krystian Szypka na jednokadłubowym Sunrise. Krystian przemierza właśnie wody Morza Północnego i spodziewany jest w Plymouth ok 20 maja. Start regat OSTAR zaplanowano na 27 maja, więc do tego czasu w angielskim porcie będzie biało-czerwono.

Trzymajmy kciuki za polskich żeglarzy, a chętnych do śledzenia zmagań zapraszamy na strony regat, gdzie dostępny jest tracking jachtów. Zapraszamy również bezpośrednio na keję w Plymouth.”

No a nam pozostaje kibicować!

Pytanie konkursowe na dziś: Jak Akena Verandas, sponsor Arnauda Boissieres, uzasadnia zakończenie sponsoringu żeglarskiego? (Smutny to news skądinąd…)

6 komentarzy do “Mini na start

 1. Z tego co zrozumiałem, podobnie jak kolega Andrzej, to AKENA Verandas nie jest w stanie sfinansować zwycięskiego projektu (co ewentualnie mogłoby wstrzymać tę nieciekawą sytuację) z uwagi na aktualnie niewystarczające wpływy z działalności firmy.

  Pozdrawiam :-)

 2. Ale jak to? Nikt nie odpowiedział?
  Wygląda na to, że uznali iż osiągnęli wszystkie cele i nie chcą nadal wydawać pieniędzy. Planowali dwa do trzech VG a wyszło im cztery i tyle im wystarczy. Niby chcą nadal wspierać Arnauda a jego celem jest VG2016 więc tak do końca nie rozumiem jak to ma wyglądać czego przyczyną z pewnością jest moja znajomość języków obcych.
  Pozdrawiam ;-)

 3. Kilkuset żeglarzy z całego świata walczy o jedno z zaledwie 80 miejsc startowych w tegorocznym Mini Transat.
  Radek Kowalczyk i Wojciech Szpor ruszyli dziś o godz. 11.00 z francuskiego La Trinite Sur Mer. Meta w angielskim Plymouth. Trasa wiedzie przez jeden z najtrudniejszych rejonów żeglugowych w Europie, pomiędzy mieliznami i skałami francuskiej Bretanii. Pozycję jachtów można śledzić na http://www.yellowbrick-tracking.com dalej wybieramy nazwę regat (La Trinite – Plymouth) i następnie nazwę jachtu CALBUD :)

 4. Piękna wiosna w żeglarstwie !!! Owocobranie w lecie i jesienią . Na brak emocji nie możemy narzekać. „Ostar” ekstremalne regaty korzeniami sięgające lat sześćdziesiątych XX wieku, wyniosły na szczyt Erica Tabarly`ego i innych słynnych kapitanów. „Kciuki” za „Naszych” !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.