Sir Robin płynie po rum

Sir Robin Knox-Johnston, lat 75, na jesieni powróci do żeglarstwa regatowego na poważnie. Wystartuje we francuskich regatach Route du Rhum na swoim jachcie Open 60 „Grey Power” (znanym z regat Velux 5 Oceans jako „Spartan” Chrisa Stanmore-Majora). Start 2 listopada.

Robin jest na razie najstarszym zgłoszonym zawodnikiem jaki popłynie w tegorocznej, jubileuszowej, 10 edycji liczącego 3500 mil transatlantyku z St. Malo do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie.
Tegoroczne regaty są otwarte dla jachtów jedno – i wielokadłubowych w czterech klasach. Spodziewanych jest ok. 80 uczestników. Robin zamierza rozpocząć treningi zaraz po zakończeniu obecnych regat Clipper Round The World, którym dyrektoruje (meta w lipcu).

W tym roku, 22 kwietnia, będzie również obchodził okrągłą, 45 rocznicę zakończenia swojego rejsu non-stop dookoła świata. Samotna podróż zajęła mu wtedy 312 dni i stał się pierwszym człowiekiem, który dokonał samotnie okrążenia globu drogą morską bez przystanków.

http://www.clipperroundtheworld.com/newsitem/sir-robin-knox-johnston-to-return-to-solo-ocean-racing-

1 komentarz do “Sir Robin płynie po rum

  1. Otwarta formuła regat nie stawia barier wiekowych uczestnikom regat ani ich jachtom. 80 uczestników Route du Rhum to sporo w czasach tzw. „kryzysu”, i świadczy o renomie tej trwającej już czterdzieści lat imprezie. „Kciuki” za Weterana Oceanów, jeszcze raz Robin Knox-Johnston udowadnia, że jak się bardzo chce, to można.
    „Grey Power” popłynie w doborowym towarzystwie : http://www.youtube.com/watch?v=6jZMcHD7zB4

Możliwość komentowania jest wyłączona.