Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej – już po raz 60 !!!

Poniżej informacja od Marka „Gołego” Gałkiewicza (dziękujemy, pozdrawiamy); Więc gdyby ktoś był w Trójmieście w trakcie weekendu – polecamy.
P.S. Gutek mówił, że też startuje :)

„Koniec sezonu żeglarskiego zbliża się niestety wielkimi krokami. W sobotę, 1 października – kolejna edycja Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Edycja tym razem szczególna, bo w tym roku najstarsza na wybrzeżu impreza żeglarska obchodzi 60-cio lecie.
Tradycyjnie organizowany przez Yacht Klub „Stal” Gdynia wyścig w „Formule australijskiej” gromadzi co roku jednostki różnych klas, tak więc małe jachty mieczowe (470, 505, 29-er…) mają za konkurencję poważne jednostki kilowe oraz deski, kite-y, a nawet oceaniczne katamarany. Wszyscy startują z jednej linii startu i… niech wygra najszybszy! Precz z przelicznikami!

Wszystkie jachty startujące w regatach konkurują w swoich klasach, ale zażarty bój toczy się o dwie nagrody: Błękitną Wstęgę i miano najszybszej jednostki na wodach Zatoki Gdańskiej oraz o nie mniej pożądaną Czerwoną Latarnię – dla ostatniego jachtu w regatach. W zeszłym roku w gronie 100 startujących załóg tę pierwszą zdobyli Jacek Noetzel i Wojtek Kaliski na katamaranie Exploder 20 zaś cieszyć się Czerwona Latarnią mogła załoga jachtu Lowetek ze skipperem Anitą Wołowską.

Trasa wyścigu jak zwykle przebiega pomiędzy Gdynią (start przy główkach wejścia do Mariny Gdynia) – Sopot (2 boje przy Molo) – Gdańsk Brzeźno – Sopot – Gdynia. Dzięki takiemu usytuowaniu trasy dajemy możliwość oglądania wyścigu z brzegu i podziwiania różnobarwnej floty jachtów na całej trasie. A będzie co oglądać, bo prognoza przewiduje wiatr NW – tak więc spinakery w górę!

Start o godz. 11.00, a sygnałem będzie w odróżnieniu od „zwykłych”edycji – wystrzał armatni. Ten powinni usłyszeć wszyscy zawodnicy. I widzowie też;)

Po wyścigu, jak zwykle wręczenie nagród zwycięzcom, „sailors party” w gościnnym i dobrze zaopatrzonym w jadło i napitek hangarze YK „Stal” Gdynia – z muzyką „live” zespołu Atlantyda, oraz pokazem filmów żeglarskich i zdjęć z wyścigu.

Zapraszamy wszystkich do zgłoszenia się do regat (jeszcze nie jest za późno!) przez stronę http://www.googoo.pl/blekitnawstega a „nieżeglarzy” do kibicowania na brzegu.

Zawiadomienie o regatach dostępne jest na stronie: http://www.ykstal.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=388&Itemid=1

Jesteśmy także na Facebook-u – „Regaty o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej”

Sponsorem głównym tegorocznej Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej są
„Laboratoria medyczne BRUSS” a współorganizatorami GOSiR i Miasto Gdynia.

Pozdrowienia,
Marek ‘Goły’ Gałkiewicz
YK ‘Stal’ Gdynia

3 komentarze do “Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej – już po raz 60 !!!

 1. Oj! Chyba na Operonie znowu trzeba będzie „odpalić” genakera ! :)
  Wiatru co najmniej takiego jak w Punta , dla wszystkich !!!

 2. Wyobrażam sobie jak operatorzy kamer ustawiają swój sprzęt w najlepszych miejscach widokowych i jutro na wzgórzach poniesie echo: „klaps-klaps, ujęcie-ujęcie pierwsze-pierwsze”. A my z niecierpliwością będziemy przeglądać strony YT w poszukiwaniu najlepszego obrazu.
  Błękitna Wstęga
  Jubileusz
  Stopa wody pod kilem
  – Akcja!

  • Na poczatku bylo troche malo wiatru. Gutek jak na te ciezkie zagle i tak niezle pojechal :) My 6 msce w klasie, bez genakera calkiem niezle :). Imprezka „po” tez calkiem ,calkiem… jescze glowa boli :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.