Osobowość Roku oraz nominacja do Nagrody Teligi

Zrzut ekranu strony organizatora, fot. Monika Goldszmidt / Trójmiasto.pl

Wczoraj podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej Gutek otrzymał nagrodę Żeglarskiej Osobowości Roku; (Przyznam, że tych gali na Pomorzu jest tyle, kategorie i sposób przyznawania nagród tak skomplikowane, a nomenklatura tytułów tak podobna, że nie do końca się w tym wszystkim orientuję, niemniej ogromnie się cieszę, że Gutek został uhonorowany po raz kolejny. I mam nadzieję, że to nie koniec. O!)

Więcej tu: http://sport.trojmiasto.pl/Czternascie-kategorii-w-trzeciej-pomorskiej-gali-AZS-AWFiS-Gdansk-n54737.html

oraz tu: http://galeria.trojmiasto.pl/Zbigniew-Gutkowski-Zeglarska-Osobowosc-Roku-112421.html?id_imp=261002&pozycja=45#foto

Dzisiaj miesięcznik Żagle ogłosił również nominacje do nagrody im. Leonida Teligi w kategorii żeglarski wyczyn sportowy – Gutek jest nominowany za Velux 5 Oceans a Zośka Klepacka i Piotr Myszka za wicemistrzostwo świata i mistrzostwo Europy w klasie RS:X. Przyznanie nagród za rok 2011 nastąpi podczas uroczystego bankietu 27 maja 2011 roku.

Więcej można poczytać tu: http://www.zagle.com.pl/artykul/czytaj/nagroda-imteligi,6709/

11 komentarzy do “Osobowość Roku oraz nominacja do Nagrody Teligi

 1. Cieszy fakt, że Pan Kapitan Gutkowski zbiera teraz zasłużone laury swojej ciężkiej pracy :) Gratulacje Panie Kapitanie i Gratulacje dla Pana Rodziny! Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem ! A w ogóle przypominam sobie jak wszyscy kibicowaliśmy przy raceviewerze, a już słynne 40 sekund zwycięstwa nad Kapitanem Chrisem w Punta del Este i emocje na FB gdy czekaliśmy na wynik wyścigu… niesamowite, i w ogóle jak przejmowaliśmy się każdą relacją, trzymam kciuki za Vendee Globe – na pewno też będę w miarę możliwości obserwować i kibicować. Gutek go go !! :)

  Pozdrowienia dla Wszystkich,
  Kika

 2. Informacja od Janka w kwestii rosnącej popularności żeglarstwa w TV – SPORT KLUB – więc prawdopodobnie są to kolejne odcinki serialu:
  NIEDZIELA – 22 stycznia -godz.17,00
  powt. PONIEDZIALEK -23 sty.-godz.09,00 godz.14,00 , i 17,00 (trzy transmisje ) WTOREK -24 sty.-godz. 08,00 , 14,00 , 17,00 PIATEK 27 sty.- godz.17,30

  • Dziękuję ! Dobrze, że emisje są o różnych porach dnia, łatwiej wygospodarować wolną godzinę. Pozdrowienia !

  • Tak typowałem 22 grudnia, to było optymalne miejsce,swoją drogą to dla mojej córki nie poważne takie wożenie,ale co zrobić tak wysoko poprzeczka finansowo spowodowała,że tylko parę załóg stać na te brewerie.Dopiero zaczynają się schody,zobaczymy co będzie dalej.To też jest fascynujące,tylko czy jachtów wystarczy?
   Dzisiaj był odcinek Velux5oceans o 17tej,znowu wrócłly stare wspaniałe wspomnienia z
   Punta del Este i ten niesamowity finisz na mecie.Jutro dla tych co nie widzieli powtórka o9 00 rano,potem powtórka o14tej z Cape Town i znowu o17tej powtórka z dzisiaj.
   Gutek go go….

  • No, to teraz wiadomo dlaczego Chris Stanmore-Major był taki mocny. Świetna szkoła, szkoda, że nie ma takiej u nas. A może jest?

 3. Niedzielny poranek w Male na Malediwach, flota VOR ponownie pod żaglami ! Kierunek Sanya w Chinach, 3000 mil morskich taktyki, wytrzymałości, przebiegłości i szczęścia . Oj ! Lubię to !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.