Maserati, Soldini, Brad Van Liew i rekord

materiały prasowe Maserati Challenge

Wczorajsza informacja od żony Brada Van Liewa:

Giovanni Soldini na jachcie Maserati (70 stóp) przygotowuje się do pobicia rekordu na trasie Kadyks (Hiszp.) – San Salvador (W.Bahama). Załogowo. Wśród ośmioosobowej ekipy znalazł się Brad Van Liew, znany nam z regat Velux 5 Oceans.

Start zaplanowany na początku lutego. Oprócz Soldiniego i Van Liewa, których nazwiska są znane, załoga składa się z ponoć utytułowanych, ale szerzej nieznanych postaci (Boris Herrmann (nawigator), David Vera, Gabriele Olivo, Guido Broggi, Gerardo Siciliano, Corrado Rossignoli.)

Trasa krótka – 3884Mm, ale próba jest zgłoszona do WSSRC. Załogowy rekord na tej trasie był „robiony” trimaranem (Groupama 3 i Franek Cammas, 2007, 7 dni, 10 godzin, 58 min), Maserati będzie pierwszą załogową próbą jednokadłubowca (rekord solo należy do Francisa Joyona i trimarana IDEC – 9 dni, 20 godzin, 32 min.) . Więc sukces prawie pewny – muszą dopłynąć. Swoją drogą to częste podejście, znaleźć mało znany rekord, i pojechać go w klasie w której jeszcze nie został ustanowiony. Ale dzięki temu można zaliczyć pierwszy sukces, zyskując tym samym podkładkę dla sponsorów i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań funduszy na inne przedsięwzięcia.

Na ten rok Soldini zaplanował jeszcze dwie próby bicia rekordów atlantyckich: Miami-New York i New York-Lizard Point. Brad Van Liew zna Soldiniego od dawna – razem startowali w Around Alone (dziś V5O) w edycji 1998-99, kiedy to Soldini ratował Isabelle Autissier, której jacht się przewrócił, a Van Liew połamał maszt.

“Cieszę się, że będę pracował z moim starym przyjacielem” – komentuje Brad. “Dla mnie to coś nowego, bo od dawna już pływam sam, to jak powrót do korzeni.”

Więcej na http://maserati.soldini.it/ gdzie mają być transmisje live  i inne atrakcje. Czy ktoś coś więcej o tej łódce może napisać?

Miłego weekendu!

materiały prasowe Maserati Challenge

17 komentarzy do “Maserati, Soldini, Brad Van Liew i rekord

    • Sprytnie zakrywają istotne szczegóły, które mogłyby pomóc w identyfikacji jachtu przemianowanego na Maserati. Kształt kosza dziobowego pasuje najbardziej do Ericssona 3, uczestnika regat VOR 2008/09

  1. W związku z rozwojem wydarzeń, do tekstu o Bradzie – przypis. Otóż jak donoszą źródła dobrze poinformowane, Le Pingouin został sprzedany, a nabywca zamierza wystartować nim w najbliższym Vendee Globe. Nie wiem jeszcze nic więcej, kto kupił, za ile, i jak teraz przemaluje Pingwina; Ale ta łódka powinna spokojnie wytrzymać jeszcze jedno kółko, była bardzo dobrze przygotowana oraz dostosowana do jednoosobowej obsługi; jednak wszystko jak wiadomo, kwestia budżetu – oraz kierowcy, rzecz jasna. Tyle tytułem uzupełnienia :)

  2. Chłopcy w Volvo dostają do Viwatu ,szkoda ,że nie ma choć trochę filmów,ale na końcu cieśniny chyba ktoś ich nakręci.Samotnicy chyba by tego nie przetrwali(no chyba ,że Gutek!)
    W każdym bądź razie teraz pracują uczciwie na swoją niebotyczną kasę.

  3. Czcionka Maserati stylizowana na lata 60-te, tak opisywało się samochody nazwami. Mocno wyeksponowana graficznie współgra z nowoczesną bryłą jachtu. Piękne połączenie starych czasów z nowymi. I na takiej kompozycji Brad Van Liew w załodze… Dobre, wspaniałe, niesamowite!
    Czy pamięta ktoś klasyczną trasę Newport – Newport?

  4. Indonezja, Pulau We- piękna wyspa. Jeden z symboli Indonezji jest bardzo podobny do analogicznego symbolu Polski . Jaki to symbol ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.