Gutek bezkonkurencyjny :)

 

 

Wczoraj w redakcji Rzeczpospolitej Gutek odebrał przyznawaną przez Fundację Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego nagrodę Żeglarz Roku 2011. Jak mówi jeden z członków kapituły nagrody, dziennikarz Rzeczpospolitej Krzysztof Kowalski, w kwestii tego, komu należy się nagroda, wśród kapituły panowała pełna jednomyślność. Wyczyn Gutka uznano za bezprecedensowny w historii polskiego żeglarstwa.

“Gutek jest bezkonkurencyjny” – mówi Krzysztof Baranowski. “Ciężko sobie wyobrazić trudniejszy rejs niż solo, dookoła świata, taką trasą, a do tego w regatach, co wymaga maksymalnego wysiłku, bo cały czas trzeba płynąć jak najszybciej. Dlatego jego sukces jest najwyższej próby, to największy wyczyn ubiegłego roku w polskim żeglarstwie.”

Kapitułę nagrody, przyznawanej po raz drugi pod patronatem Rzeczpospoitej, w tym roku tworzyli: Krzysztof Baranowski, Natasza Caban, Dariusz Kluczka, Krzysztof Kowalski, Jerzy Radomski, Ziemowit Barański.

Zdjęcia z imprezy są tutaj: http://www.zeglarzroku.pl/galeria

Pełne informacje o nominacjach: http://www.rp.pl/artykul/120627,796265-Wybieramy-Zeglarza-Roku-2011–szesc-postaci-pasji.html.

1 komentarz do “Gutek bezkonkurencyjny :)

  1. Finał 3 etapu VOR w kolejności T G C , chociaż zgodnie z kolejnością alfabetyczną powinno być C G T, trudno jeszcze nie tym razem ! :) Gratulacje dla Gutka za tytuł : Żeglarz roku 2011 w Polsce, gratulacje dla kibiców Telefoniki i Groupamy !!! Puma , Azzam i Sanya też dzielnie żeglują, pomyślnych wiatrów , aż do chińskich Hawajów !!!
    10 listopada start Vendee Globe, obecnie już 17-tu potwierdzonych uczestników w tym dwie Panie.
    Wczoraj do tej grupy dołączył Jeremie Beyou , sternik Maitre Coq dawniej Foncia 1.
    Przedsiębiorstwo drobiarskie Maitre Coq zostało sponsorem tytularnym jachtu. Budżet J. Beyou 2 mln euro.
    http://www.vendeeglobe.org/en/edition-2012/skippers/entrants.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.