Podróże małe i duże

Wakacyjnie – film od Marka Gałkiewicza z przelotu jachtem Krystiana Szypki S/Y SUNRISE (po tegorocznych regatach OSTAR) z Ameryki do Europy:

 

Regaty Rolex Fastnet w trakcie – można śledzić tu: http://fastnet.rorc.org/2013-fleet-tracking.html

(Sporo znanych nazwisk – Michel Desjoyeaux,  Vincent Riou, François Gabart,  Alex Thomson, Armel le Cleac’h – na trimaranie – warto spojrzeć http://fastnet.rorc.org/)

Regaty Poloneza http://www.regaty-poloneza.pl/ – z udziałem Gutka (nr 14) między innymi – już zaraz. Śledzić można tu: www.portalzeglarski.com/polonezcup_regaty_poloneza_tracking_2013.html, a można też przyjechać do Świnoujścia, żeby jakoś „śledzić bardziej”. Zdjęcia ENERGI ze Świnoujścia tu: http://www.portalzeglarski.com/wiadomosc,4284.html

Polone

Regaty Polonez Cup – mapa trasy

Wakacyjnie pozdrawiam – a niebawem słów kilka o nowej książce, która już za chwilę trafi ode mnie do wydawnictwa a potem do drukarni i będzie gotowa na jesienne targi w Łodzi.

8 komentarzy do “Podróże małe i duże

 1. Fajny film ! Super transatlantycka eskapada !!!
  Milka, dzięki za przydatne linki !!
  PS. Czy w tytule tłumaczonej książki inicjały nazwiska bohatera to RKJ ? :)

 2. Na Fastnet-cie same znane nazwiska. I kolejnośc podobna: Goldenboy; Jeremie (na jachcie Armela), Alex, Bernard…..
  Szkoda że Gutek tam nie startuje a Babcia w Polsce. Było by sprawiedliwie.

 3. Gutek ma 30Nm i jedzie ponad 11 knotów, więc przed 3 powinien się zameldować w Świnkowie.
  Fajnie że uświetnił swoją obecnością takie regaty, choć wiadomo że pozostałe jachty są z innej „mańki”.
  Milka, czy coś wiadomo co robi Energa2 czyli Babcia?, bo byłoby super gdyby w takich regatach wystartowałyby obie Imoca’i – w Polsce to jednak wyjątkowa gratka.
  Możesz napisać coś więcej o tej nowej książce? i trochę rozbudzić nasz apetyt?
  pozdrowienia,

  Paweł

 4. Milka- zegar na blogu spoznia sie o godzine ! A tak w ogole dlaczego Cie tu w Swinoujsciu nie ma ?

  • Janek, tu nie ma zegara, zmień drinka bo ten może być toksyczny :) A mnie nie ma, gdyż albowiem intensywnie kończę książkę, którą miałam skończyć już miesiąc temu … Pozdrawiam serdecznie!

 5. Po rozleniiwiajacym upale nastaly w Swinoujsciu idealne warunki do zeglowania. Regaty Poloneza Rozpoczynaja sie juz dzisiaj, w samo poludnie ! (jesli nie bedzie zmian). Po wirtualnej znajomosci udalo mi sie wczoraj spotkac Gutka w realu ! Zamienilismy nawet kilka slow i uscisnelismy dlonie. Gutek wydaje sie byc w dobrej formie, jest zrelaksowany i spokojny. Wszystkim uczestnikom Regat Poloneza zycze szczescia ! Jest ich w tym roku wyjatkowo liczne grono. POWODZENIA !

Możliwość komentowania jest wyłączona.