Mini przy Kanarach i seria problemów

start na Maderze / CALBUD TEAM

Dziś rano Włoch  Andrea Caracci (756 – Speedy Maltese) stracił jedną trzecią masztu w sztormie – w porywach było 30 węzłów. Obecnie jest holowany przez jeden z asystujących jachtów do La Palma.

Wczoraj inny Italczyk – Sergio Frattaruolo (769 – Bologna in Oceano) poinformował łódź eskortową (będącą w zasięgu UKF), że musi naprawić system zasilania i płynie na Teneryfę. Tak samo zrobili  Jorge Luiz Madden (636 –  Samsara – uszkodzony ster), Thibault Reinhart (791 – Araldite) oraz Ysbrand Endt (767 – Prime of the North Sea).

Pecha ma też trzeci Włoch –  Giacomo Sabbatini (554 – Scusami La Spalle) – on z kolei płynie do portu, żeby naprawić ster.

Z kolei Pierre Cizeau (746 – Masquhôtel) ma spinaker zawinięty na sztagu i maszcie. Płynie do La Palma żeby znaleźć się pod osłoną brzegu, wejść na maszt i zrobić porządek.

W sumie 7 jachtów na 77 jak na razie ma kłopoty. Radek jedzie dalej, tracking pokazuje 8 węzłów.

 

15 komentarzy do “Mini przy Kanarach i seria problemów

 1. Miłośnik francuskiegi sera Czech Milan Kolacek już na 6 pozycji, (Zabrał małe kawałki serów pleśniowych, które bardzo lubi, i zajada się nimi poprawiając sobie humor w trudnych chwilach).
  Koniec stawki nieco przyspieszył, oby jak najdłużej !
  Radek goń, goń,goń !!!

 2. Czołówka 12 w na logu ! TeamWork Evolution 747 liderem, bardzo szybka jest ta łódka.
  Radek wspomniał o kłopotach z generatorem , będzie naprawiał usterkę na WZP, szkoda w grupie żegluje się raźniej, chociaż pewnie i tak siebie nie widzą.
  Pomimo przeciwności Radek cała naprzód !!! :)

 3. Przypominają mi się sceny z filmu „Gniew Oceanu”. Choroby morskiej można dostać od samego oglądania. :)
  247,6 mil w ciągu doby, średnia 10,3 w ! Rekord przebiegu z 15 października – niesamowite , tak samo jak zdęcia 788 z rozwiniętym genakerem.

 4. Żadnego sztormu przy Kanarach nie było, nie ma i na razie się nie zapowiada… Pogodę mają wyśmienitą. Lokalne porywy do 30 węzłów to sztorm? hehehe

 5. W klasie Protos ” Kieszonkowa Rakieta” , też nieźle sobie radzi na razie na 25 miejscu (Go! Emma. Go!)
  Sąsiedzi zza miedzy, Milan z Czech i Jorg z Niemiec, w ścisłej czołówce !!!
  Czesi , Węgrzy, Szwajcarzy pomimo braku dostępu do morza zawsze dobrze żeglowali.
  Pozdrowienia !
  Radek, Radek,Radek!!!

 6. Tak, lekko nieprzewidywalne, trochę nie mieszczące się w ramach :). Panie wybierają sprawdzone konie.
  Naprzód Husario!!! Naprzód !!!

 7. Fabienne płynie szybciej i pewnie wyprzedzi Radka . Trzeba przyznać , że panie znakomicie sobie radzą w tych regatach.
  Ale piękna niedziela , w małopolsce słońce, temp. 8 st.C wiatr 3-4 B. Dzisiaj ostatni raz w tym sezonie wybrałem się nad wodę, było super! Niestety teraz trzeba cierpliwie poczekać do wiosny.
  Radek nie daj się !!!

 8. Radek rozsądnie trzyma się grupy, po szybkościach z jakimi płyną musi nieźle wiać.
  747 przyczajony w czołówce wyścigu, jak kobra gotowa do ataku. :)
  Emocjonująca rozgrywka !!!
  Allez, Allez Radek !!!

 9. Interesująco to wygląda. Radek już 28-y, dziewięciu seryjnych ma za rufą. Mówiąc językiem kolarskim… schronił się w dalszej części peletonu i powoli przesuwa się do środka. Lider jeszcze nie ucieka, jednak prędkość ma imponującą. Płyną zwartą grupą. A jak tam 747?

Możliwość komentowania jest wyłączona.