Vendee Globe po polsku

Na oficjalnej stronie regat Vendee Globe pojawiły się dwa polskie nazwiska – Zbigniew Gutek Gutkowski i Krzysztof Owczarek.

Wiadomo, że lista startowa to jedno, a linia startu drugie. Niemniej projekty zmierzają w jedynym słusznym kierunku i liczę, że obaj zawodnicy pojawią się jesienią w Les Sables d’Olonne. O postępach postaram się informować na bieżąco.

 

 

 

30 komentarzy do “Vendee Globe po polsku

  • Jurek,
   Na Temptation jedzie – Beneteau 40.7. Niestety nie mogą wstawić zrzutu – na mapce jest nad napisem „Bumham Harbor”.

   Znowu parę chwil razem przed R-V :)

   Pozdrowienia,

   Paweł

     • Ojtam ojtam … na razie muszę odpocząć po VOR, poza tym leki które biorę uniemożliwiają np. jazdę samochodem, więc nie chcę ryzykować że zacznę tu wypisywać jakieś bzdury :) Tak więc do początku sierpnia proszę o cierpliwość; A gdyby ktoś miał mało emocji w międzyczasie, polecam obserwację regat Quebec-St.Malo na ten przykład :)

  • Jurek,
   Na razie Gutek baluje w Ch.
   Start sekcji 4 jest dzisiaj za 4 godziny, czyli o 19:30 naszego czasu (jeśli dobrze policzyłem).
   Właśnie wróciłem z Kiekrza. Byłem zobaczyć się z moją „L- babcią’36 ” – niestety nadal na lądzie, ale rogatnica już zrobiona, więc kolejny krok do przodu.

   • Nareszcie coś zaczynam rozumieć z tego ,pogoda u nas zaczyna się wyjaśniać.Na Chicagowskim jeziorze wieje słabo to trochę im zejdzie.

    • Wg rankingu jest 17, ale jak spojrzeć na mapkę, od razu widać, że Gutek ma swój plan.
     Mam nadzieję, że niedługo reszta będzie zmuszona zrobić zwrot żeby nabrać wysokości i wówczas…
     będzie się działo.

     GGG

    • Już jest 4-ty ,a do 1 szego ma tylko 8mn,ale te łódki to chyba nie są aż takie maszyny?

 1. Kuruj się Gospodyni ,żebyś była jak nowa ,pełna sił na VG,znowu się nam szykuje parę miesięcy siedzenia i śledzenia,nie daj się łapiduchom!!!!!!!!!!!

   • Tutaj jeszcze wyjaśnienie / sprostowanie dotyczące tego smutnego tematu, które nadeszło od red. Jerzego Knabe:

    ” Muszę naprawić swój błąd, ponieważ bylem pierwszym, który rozesłał nierzetelna informacje zaczerpniętą w pospiechu ze strony internetowej Panama Guide. Niestety stała się ona dla wielu w Polsce informacja źródłową…, powtarzana następnie przez kolejne media.
    Otrzymałem obecnie dokładniejszą informacje od naocznego świadka, czyli Beaty Lewandowskiej, która zupełnie słusznie uznaje, ze poprzednia wiadomość deprecjonuje i stawia w niekorzystnym świetle jej s.p. męża:

    „Tomek nie był człowiekiem, który wzywa pomocy, Tomek stawał z problemem twarzą w twarz i go rozwiązywał… I tak właśnie było i tym razem, Tomek naprawiał autopilota, bo mieliśmy tylko sterowanie ręczne, (które tez zresztą Tomek naprawił jakąś godzinę wcześniej), i w tym momencie … to wszystko się wydarzyło.
    Pomoc wzywana była dla ratowania życia Tomka, (nasza pozycja w trakcie wzywania pomocy: 09*40″71 N 79*38″25W)
    W momencie kiedy próbowaliśmy podtrzymać akcję serca, spojrzałam na monitor i zobaczyłam, że coś jest nie tak, złapałam za kolo sterowe i poczułam, ze nie mamy sterowania….
    Ważne jest dla mnie, żeby ta informacja została zmieniona, Tomek nie był osobą, która wezwałaby pomoc bo straciła sterowanie, Tomek nie był niedzielnym żeglarzem…. Tomek wiedział co robi.”

    Proszę bardzo redaktorów i webmasterów o zamieszczenie tego sprostowania. Będzie to najlepsza forma przekazania kondolencji dla Rodziny i godnego uczczenia pamięci naszego znakomitego żeglarza”.

    Jerzy Knabe Londyn, 26 lipca 2012

  • Ostatecznie nie wystartowali w BWR, znasz moze szczegoly dlaczego?
   @Milka: ale to trzeba zalozyc nowa kategorie, a nie ogolne :)

   • Spełnili wszystkie warunki organizacyjne i zostali wykluczeni tuż przed startem. Mieli się odwoływać, ale po co kiedy wszyscy popłynęli… To był skandal, nawet Francuz nie wiedział o co chodzi. Tym samym jachtem ma popłynąć teraz.
    http://www.magazynwiatr.pl/news-1089

    • Była tam kwestia nieregulaminowego silnika który okazał się niezgodny ze specyfikacją klasy na kilka dni przed startem – pytałam francuskich dziennikarzy, oni też nie wiedzieli o co chodzi; Zakładamy oddzielną kategorię do VG, bo mam nadzieję, że będzie o czym pisać. Na razie póki co Gutek w Chicago przygotowuje się do regat Chicago-Mackinac i wróci na początku sierpnia z nowymi informacjami. Ja muszę zająć się chwilowo leczeniem własnej osoby – okazuje się, że pilne skierowanie do specjalisty oznacza, że służba zdrowia musi mnie przyjąć w przeciągu 2 tygodni od wystawienia skierowania (ha ha ha) oraz szybkim tłumaczeniem pewnej książki prozą, więc przez najbliższe dwa tygodnie będę się tu pojawiać sporadycznie. Gdybyście coś ciekawego znaleźli, wrzucajcie linki, ja będę zaglądać, ale nie obiecuję, że codziennie.

   • kategoria już ;)a w kwestii Les Sables sprawdź, jakby coś z PL latało to może warto wcześniej mieć bileta – czy tradycyjnie lepiej do Paryżewa i potem TGV czy gdzieś dalej ? jak coś wykopiesz do podeślij na priva

Możliwość komentowania jest wyłączona.