Gutek u prezydenta Francji :)

Gutek i prezydent Francji Francois Hollande, Pałac Elizejski, Paryż, 8 kwietnia 2013 / Fot. E.G.

Gutek i prezydent Francji Francois Hollande, Pałac Elizejski, Paryż, 8 kwietnia 2013 / Fot. E.G.

Gutek dzisiaj na paryskich salonach. Informację oficjalną można poczytać tu: http://energasailing.pl/uczestnicy-regat-vendee-globe-na-spotkaniu-z-prezydentem-francji/, mam nadzieję, że niebawem będzie więcej zdjęć. Fotografów były tłumy, ale jak na razie nie ma nigdzie dostępnych materiałów.

Gutek pod ogromnym wrażeniem, no bo jakże by inaczej … Rozmawiałam z nim telefonicznie po zakończeniu spotkania – w sumie trwało trochę ponad godzinę. Najpierw była „zbiórka” przy wyznaczonym wejściu do Pałacu Elizejskiego, a potem wszystko toczyło się zgodnie z przyjętym tam protokołem – Gutek mówił, że nawet były karteczki na podłodze, gdzie kto ma stać do zdjęcia :)

Charakter spotkania był bardzo oficjalny, ale prawie każdy z zawodników z kimś przyszedł – Gutek był z Elizą, z żonami byli też Jean le Cam, Mike Golding i Dominik Wavre. Alex Thomson był z delegacją Hugo Bossa.

Zaczęło się od przemówienia prezydenta, co trwało około 20 minut, potem było odznaczenie Francoisa Gabarta orderem Kawalera Legii Honorowej, potem po kolei poszczególni zawodnicy byli wywoływani na podium do prezydenta i mieli okazję uścisnąć mu rękę oraz zamienić kilka słów. Gutek wręczył prezent (oprócz niego podarunek dla prezydenta miał tylko Alessandro di Benedetto). Z tego co mówił, podobał się :)

Srebrny okręt z bursztynową podstawą - prezent od ENERGA Sailing i Z. Gutkowskiego dla prezydenta Francji Francois Hollande'a, przekazany 8.04.2013 podczas spotkania ze skiperami Vendee Globe 2012/2013 w Pałacu Elizejskim. Okręt to wykonana ręcznie ze srebra i naturalnego bursztynu bałtyckiego replika klipra, przygotowana przez firmę jubilerską z Trójmiasta.

Srebrny okręt z bursztynową podstawą – prezent od ENERGA Sailing i Z. Gutkowskiego dla prezydenta Francji Francois Hollande’a, przekazany 8.04.2013 podczas spotkania ze skiperami Vendee Globe 2012/2013 w Pałacu Elizejskim. Okręt to wykonana ręcznie ze srebra i naturalnego bursztynu bałtyckiego replika klipra, przygotowana przez firmę jubilerską z Trójmiasta.

Potem było grupowe zdjęcie oraz niewielki poczęstunek. Francuzi bardzo doceniają jak widać swoich żeglarzy – no i mają się czym chwalić, bo w sumie większość najlepszych stoczni, najlepszych żeglarzy oceanicznych oraz rekordów jest właśnie w ich posiadaniu.

P.S. Ale żeby nie było, że tylko prezydent Francji podejmuje żeglarzy – wiem, że jest planowane spotkanie żeglarskie z udziałem prezydenta Polski, o czym już niebawem.

A jeżeli ktoś wie, z jakiej okazji i kiedy, oraz napisze to jako pierwszy w komentarzach, dostanie nagrodę. Taki mini-konkursik. Zadanie trudne, ale zapewniam – warto :) Gdyby było za trudne, będzie podpowiedź, ale na razie poczekajmy …

Uczestnicy regat Vendee Globe przed startem regat w Les Sables d’Olonne, listopad 2012. / Fot. R.Hajduk / Shuttersail.com

Uczestnicy regat Vendee Globe przed startem regat w Les Sables d’Olonne, listopad 2012. / Fot. R.Hajduk / Shuttersail.com

Żeglarze w Pałacu Elizejskim / fot. V. Curutchet / DPPI / Vendee Globe

Żeglarze w Pałacu Elizejskim / fot. V. Curutchet / DPPI / Vendee Globe

 

15 komentarzy do “Gutek u prezydenta Francji :)

 1. Melon chyba już zapomniał o nas,a może jest na miejscu i pilnuje montażu elektroniki,a my czekamy na wiadomości jak kania dżżu!!!!!!!!!

  • Na Melona wpływu niestety nie mam; Zdjęcia od Świstaka z montażu elektroniki dotarły do mnie wczoraj wieczorem, dzisiaj mam nadzieję uda mi się z nim porozmawiać i wrzucić na stronę tekst o tym, że elektronika zainstalowana z sukcesem, o czym niniejszym nieoficjalnie donoszę :)

 2. No dobrze, ponieważ Brożka i Ozi zepsuli zabawę, niebawem do niej powrócili. Myślę nad Bardzo Trudnym Pytaniem. Na ENERDZE Rachel już od wczoraj montuje elektronikę. Więcej informacji w tej materii mam nadzieję niedługo.

 3. spotkanie odbędzie się z okazji inauguracji wystawy „Biało-czerwona na morzach i oceanach” w Warszawie. a będzie to wcześniej niż w sierpniu, bo 2 maja :)

  Zew Oceanu Pozdrawia :)

 4. Piękna pamiątka z tego prestiżowego spotkania. Brawa i gratulacje !!!
  P.S. Czy chodzi o spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z żeglarzami w czasie finału „The Tall Ships Races 2013 Szczecin” w sierpniu ?

 5. Ja wiem,ja wiem!!! 2 maja z okazji Dnia Flagi przed Pałacem Prezydenckim odbedzie sie otwarcie wystawy „Biało-czerwona na morzach i oceanach”. Przy tej okazji dojdzie też do spotkania z prezydentem żeglarzy ktorych fotografie beda tam prezentowane.
  Czy ja cos wygrałem czy grozi mi DSQ? :)

  • Ha ha ha – wygrałeś, ale byłeś na uprzywilejowanej pozycji ! I skąd ja teraz wezmę pytanie do Bardzo Trudnego Konkursu ??? Poza tym, nie wiem kiedy wrócisz do PL więc po co ci nówka-sztuka limitowany kalendarz Energa Sailing ze zdjęciami Roberta Hajdiego Hajduka / Shuttersail.com ??? Kalendarz jest od marca do marca, więc akurat się nada. A Wam na Lila My się nie zmieści na ścianie :) No dobra. Jak podasz adres pocztowy na priva, to wyślę go do Ciebie. Ale – za karę – proszę mi tu wymyślić jeszcze jedno Bardzo Trudne Pytanie, bo mam jeszcze jeden taki kalendarz do rozdania. I wtedy on nowa będzie czas start :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.