Transat Jacques Vabre odc. 2

Tutaj drugi odcinek – produkcja: Dzida.com. Chłopaki już w trasie – prognoza zachęcająca nie była, ale płyną w kilku, więc dadzą radę bez problemu.

Galeria zdjęć z wczorajszej konferencji (fot. R. Hajduk – Shuttersail.com)

15 komentarzy do “Transat Jacques Vabre odc. 2

 1. Już ładnie jadą,mają dobry wiatr,miejmy nadzieję,że planowane przyjście do Le Hawr w piątek się uda, było by to bardzo marketingowo,ale najważniejsze ,aby dopłynęli bez zbytnich przygód.Mam nadzieję,że filmy jakieś kręcą i Milka przywiezie je ze sobą po starcie.

 2. Gdy do Hawru coraz bliżej, niech Was niosą chyże niże !!! To powinno pomóc na flautę w okolicach Bornholmu :). Na południu Polski piękna jesień, sezon żeglarski, pomimo oficjalnego zakończenia trwa w najlepsze, jeśli pogoda dopisze to pływam do 11 listopada. Trzymam kciuki za całą załogę Energi, a szczególnie za tych co hołdują Neptunowi !

 3. No to się melduję na posterunku siostry i bracia. Wczoraj była rąsia,buzia klapa gożdzik i niedźwiadek na pożegnanie a w nocy było małe rzyganko. Ot żeglarska dola ale jak potwierdził moje przypuszczenia Gutek, wychodzą mimo szorstkiej pogody bo jak się ma coś up….ić to lepiej w drodze na start niż dwa dni po starcie. Milka, fajnie ,że była wczoraj okazja poznać się w realu (ale nie na promocji karkówki hi, hi ) cała przyjemność po obu stronach :-) Pozdrawiam, Krzychu Wożniak.

  • Meldunek od Elizy: Chłopaki maja 70 mil do Borholmu. Wiatr zdechł ale wcześniej była dość 
wysoka nieprzyjemna fala. Jeden z załogantów cierpi… :-)

   • no cóż, kiedyś trzeba zacząć…. żeby skończyć cierpieć. Czy będzie w drodze Havru cały czas widoczny na marine traffic?

    Właśnie zakończyłem sezon śródlądowy na Kiekrzu. Piękna pogoda rano – słońce, słaby wiatr i +4.
    Teraz łódkę na brzeg i na morze.

    Milka, czy już coś wiesz na temat trackera?, bo rozumiem, że będzie.

    pozdrowienia,

    • Tak trackery robi ta sama firm co na Vendee Globe – są „w produkcji”. Chcemy mieć całkowicie spolszczony tracker, mam nadzieję, że to się uda. Nie wiem kiedy będziemy uruchamiać – chyba dla całej floty zostaną uruchomione w dniu startu, ale to będę wiedziała na 100 proc jak będę już we Francji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.