Gutek ambasadorem Volvo w Polsce

„Znany polski żeglarz – Zbigniew Gutkowski został nowym ambasadorem marki Volvo. Podczas Volvo Gdynia Sailing Days sportowiec otrzymał kluczyki do Volvo XC60 Ocean Race. Oprócz promowania samochodu, żeglarz będzie reprezentował Volvo w regatach Vendee Globe, które startują w listopadzie br. „

Poniżej informacja prasowa Volvo Polska. Gutek ją potwierdził telefonicznie, ale mówił, że ze szczegółami jeszcze chciałby zaczekać – jak tylko będzie wiadomo więcej, na pewno dam znać.

fot. materiały prasowe

„Zbigniew Gutkowski jest jednym z najlepszych polskich żeglarzy od ponad 25 lat związanych z wodą. W swojej karierze startował w wielu wyścigach regatowych, m.in. w mistrzostwach Polski i zawodach Match Racingu. W 2010 roku podjął decyzję o starcie w samotniczych regatach Velux 5 Ocean. Po 120 dniach na wodzie i pokonaniu pięcioetapowej trasy, ukończył te regaty jako pierwszy Polak  w historii, w dodatku na 2. miejscu.

Teraz przed Zbigniewem Gutkowskim kolejne wyzwanie. 10 listopada br. na jachcie Volvo Operon Racing, sportowiec wystartuje w samotniczych regatach dookoła ziemi, bez zawijania do portu. W 23-letniej historii tych regat nie startował jeszcze żaden Polak.

Żeglarz jest związanych z Volvo od 2011 roku. Przez ostatnie 8 miesięcy wspierał wiedzą ekspercką relacje z regat Volvo Ocean Race przygotowywane przez stację telewizyjną TV4.

Marka Volvo bardzo starannie dobiera swoich ambasadorów. Szukamy silnych osobowości – ludzi, których pasje potrafią zachwycić. Żeglarska kariera Zbigniewa Gutkowskiego, to świetny przykład wytrwałości, hartu ducha i konsekwentnego dążenia do celu – mówi Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska – Współpraca z „Gutkiem”, to dla nas kolejny etap promowania tak szlachetnego sport jakim jest żeglarstwo.

Ambasador otrzymał Volvo XC60 z silnikiem D5 i wyposażeniem Momentum. Oprócz przekazania auta, branding Volvo będzie obecny na jachcie, którym sportowiec wystartuje w regatach Vendee Globe.”

P.S. Na stronie Vendee Globe nie ma jeszcze potwierdzenia tej informacji, ale jest ona aktualizowana co pewien czas. Gdyby ktoś z kibiców zauważył tam interesującą nas zmianę wcześniej niż ja, proszę o sygnał w komentarzach.

10 komentarzy do “Gutek ambasadorem Volvo w Polsce

  • Wiesz, ciszej jedziesz, dalej będziesz, ja bym koncentrowała się najpierw na starcie a potem na powitaniu jednakowoż :D

 1. Panie Ambasadorze ! Gratuluje i podziwiam. Co do auta Volvo to prosze uwazac i nie szalec . Latwiej o poslizg niz na jachcie ! Pozdrowienia . Cieszymy sie wszyscy bardzo z kolejnego Panskiego osiagniecia ktore nas po prostu ogromnie wzruszylo .

 2. Juuupi.
  Zastanawiam sie czy ten jacht to Babcia, czy cos innego.
  No i kiedy Gucio poplynie do FR, bo oni tam cwicza. Ostatnio byly nawet warsztaty meteorlogiczne :)

  Znowu wizyta we Francji z Nikonem?

  • Strategię informacyjną prowadzą doskonale. Wg wiadomosci.mediarun.pl
   „żeglarz będzie reprezentował Volvo w regatach Vendee Globe”
   Volvo, to znaczy, że nie Operona, ale można też przeczytać, że wystartuje
   „na jachcie Volvo Operon Racing” a to już nie to samo co samo Volvo…
   czyli jednak coś z Operonem Racing jest wspólnego.
   Może Dziadek? :)

   • Mnie martwia terminy. Taki Bernad Stamm, ma swoj jacht gotowy od ponad roku i teraz go tylko konfiguruje pod siebie. Wiekszosc skipperow, ma na swoim koncie wyscig przez Atlantyk, w ramach przygtowan. A Gutek poplynie do Sable de Olonne i praktycznie z miejsca bedzie musial plynac dalej.
    Ale i tak bedziemy za niego trzymac kciuki!

Możliwość komentowania jest wyłączona.