Otwarcie wioski i Virtual Regatta

Rano przemowy, przecinania wstążek i takie tam inne oficjalne. Francuskie przemowy są szczególne, bo kwiecistość języka pozwala na mówienie przez 20 minut o tym, o czym można by powiedzieć w dwie, ale że zgromadzonym (licznie) to nie przeszkadza, więc przemawiający się rozkręca. Generalnie mer miasta bardzo zadowolony, bo w Hawrze nie ma miejsc w hotelach, a w mediach (lokalnie) o regatach też głośno.

Zdjęcia z otwarcia – fot. R.Hajduk / Shuttersail.com

Dzisiaj oprócz otwarcia wioski były też regaty na jachtach Beneteau 6.5. Pod hasłem „Virtual Regatta” które widniały w „harmonogramie zajęć” wszyscy spodziewali się symulatorów, a tu okazało się, że jachty jak najbardziej realne, wiatr spory i zapraszamy na wodę. Załoga ENERGA Sailing zakwalifikowała się do półfinałów razem z Edmond de Rothschild, Cheminées Poujoulat, Maitre Coq, Actual i Macif. Wygrała ekipa Edmond de Rothschild – Sébastien Josse i Charles Caudrelier.

Zdjęcia z Virtual Regatta – fot. R.Hajduk / Shuttersail.com

Zdjęcia i krótkie relacje są na bieżąco na Fb: https://www.facebook.com/EnergaSailing

Była dzisiaj jeszcze jedna akcja, ale najpierw porozmawiam z Gutkiem i Świstakiem zanim coś napiszę.

1 komentarz do “Otwarcie wioski i Virtual Regatta

  1. Miejsce w półfinale Virtual Regatta to dobry znak, jest duch walki w zespole !!! Czy wiadomo coś o warunkach pogodowych spodziewanych w czasie startu za tydzień ? Jaki zestaw żagli do zabrania przewiduje „Gutek” i „Świstak” ? Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.