Start jutro o 13.00!

Start_13

Nareszcie. Start jutro o 13.00. Komentarz Gutka „zaraz po” jest taki:

„Informacje były dość zaskakujące, bo przewidziano zaraz po starcie pit-stop w Roscoff, to jest następny port zaraz przed Ile de Quessant, dla wszystkich trimaranów i dla klasy 40. My prawdopodobnie popłyniemy dalej, na sobotę jest przewidziane 50 węzłów razem z frontem zimnym. Ja zapytałem jeszcze o kontenery, ponoć nikt ich nie zauważył i chyba już nie pływają, zatonęły, bardzo dobra informacja. To tyle. Startujemy jutro o trzynastej.”

Organizatorzy chyba już się przekonali, że o tej porze roku i na tym akwenie nie ma idealnego terminu startu. Skądinąd wiemy, że na sytuację miały również wpływ strajki w Hawrze – na ten przykład pracowników portowych – więc było prawdopodobieństwo, że regaty nie wystartują, bo nikt nie otworzy śluzy. Z tymi strajkami sprawa była poważna, bo o ile w niedzielę to było trąbienie i chodzenie dookoła basenów portowych z transparentami i ulotkami, to w poniedziałek już palenie opon. Dym był taki, że byliśmy przekonani, że idzie jakaś wielka chmura – a to była chmura wygenerowana na nabrzeżu …

W każdym razie zaplanowana transmisja TV na żywo się nie odbędzie – ile razy można przesuwać ramówki? Mam nadzieję, że to też dla organizatorów nauczka na przyszłość. A tak w ogóle mają nad czym pracować, oj mają. Tekst o bałaganie już niedługo.

Aha – w sprawie „kąkursu” – nikt nie zgadł, najbliżej był Mikst, (13:02), więc nie ma to tamto, poproszę adres pocztowy i wysyłam niespodziewankę, a co :)

Grafika na górze: Robert Hajduk / Shuttersail.com. A galeria z konferencji poniżej. O.

14 komentarzy do “Start jutro o 13.00!

  1. cześć, ja tak z innej beczki. Wiecie może co się stało z poprzednim jachtem Gutka- Operon racing? Został sprzedany czy stoi jeszcze gdzieś w Polsce?

    • Nie pokaże, właśnie dostałam odpowiedź. Tracking przez pierwsze 2 godziny będzie odświeżany co 5 minut i tyle. I „twitter” będzie dawał pisaną relację „na żywo” – po francusku rzecz jasna, żeby nie było złudzeń. Myślę, że o relację poprosimy Pawła Ba, który będzie na miejscu.

  2. Hurrra! Dzięki wielkie. Jutro startują wirtualne trimarany, jakby kto chciał zaznać szalonych prędkości i rekordowych czasów, to polecam Virtual Regatta. :))

Możliwość komentowania jest wyłączona.