TJV: odc. 6

Część ekipy „utknięta” w Normandii, część już w domu, część jeszcze w trasie. Tymczasem szósty odcinek serialu produkcji http://www.dzida.com/. Na ewentualny konkurs coś się znajdzie w ramach nagrody :) Ponieważ dzień już znany (chyba, że znowu zmienią, ha ha ha), więc  typujecie godzinę. Poproszę o wpisy w komentarzach.

 

15 komentarzy do “TJV: odc. 6

   • Jestem już „tu”. Jutro w Hawrze na starcie będzie Paweł Ba(naszczyk). Nie wiem jak z filmem, ja na pewno zrobię wszystko, żeby ktoś mi przysłał DVD jak już będzie dostępne. Wiem też o jeszcze jednym fajnym podobno filmie – All Is Lost. Premiera w grudniu. Jak sądzę oba będą w PL nie-do-zobaczenia, chyba, że na jakimś festiwalu filmów żeglarskich …

 1. A tutaj film o hydrogeneratorze – jak działa itp – nakręcony z udziałem Yannicka Bestavena, który startuje na Class 40, ale to on wymyślił i udoskonalił ten patent, z którego korzystają właściwie wszystkie poważne jachty regatowe i coraz więcej jachtów turystycznych. A konkurs trwa !!!

  • Dobre, odnotowałem kształt kołpaka i cylindrycznosć korpusu.
   Co nijak się ma do profilu np. NACA-0009 jako klasyka. Pewnie idą w kawitację i próżnię, żeby zminimalizować opory tarcia.

   • Cokolwiek sądzić o samych hydrogeneratorach, to ich systemy mocowania wciąż mnie zadziwiają – jeszcze nie widziałem żadnego sensownie zrealizowanego osadzenia (a zdjęć i dramatycznych wpisów dot. urwanych i połamanych jest cała masa)!

    PS. No chyba, że na Enerdze jest to sensownie rozwiązane – oby! :)
    Niestety wciąż jeszcze nie miałem okazji jej widzieć na żywo (no nie dało się), więc zdanie o „nie widzeniu” i tak pozostaje prawdziwe. ;)

 2. 13:30. Z pewnością zależy to od czasu transmisji TV. Mam nadzieję że Francuzi właśnie o tej porze oglądają transmisje.

   • Cześć Paweł!
    Jestem, jestem – nie daję się. Rzadko się tu udzielam, bo to samo grono „widuję” na FB, ale daję słowo, że jako odbiorca zaglądam tu regularnie.
    Tymczasem licznie (zapewniam) czekamy aż i Ty się wreszcie/znów odnajdziesz na FB (gdzie będzie można pisać do woli i o wszystkim nie depcząc przy tym Milkowego trawnika pozażeglarskimi tematami ;) ).
    Pozdrawiam serdecznie.

    • kurcze, trochę programowo unikami fejsbuka, ale obawiam się że ten czas nadejdzie. W razie czego wiem do kogo się zwrócić po naukę. Mimo wielu zmian u mnie wciąż mam ten sam adres: pawel@.nvg.pl gdyby co.

     pozdrowienia,

     Aaaa,
     nie wiem,czy wiesz że byłem na morzu z Jurkiem i Handym? Z tym ostatnim już trzeci raz z czego 2 razy na jachtach które w regatach opłynęły świat. Zagadka: jakie to jachty?

Możliwość komentowania jest wyłączona.