Co tam na łódkach?

Patianne zaprzyjaźnia się z Active House. fot. MJ/V5O

Dzisiaj o losach Active House i Pingwina – na tyle na ile wiemy. Otóż kolega Derek Hatfield jest już w domu z dziećmi, a jego żona Patianne Verburgh żegluje samotnie na jachcie do Halifaxu.  (Nie mam już niestety podglądu pozycji jachtów, więc nie potrafię powiedzieć, gdzie w tej chwili jest Patianne.) Teraz jej kolejka na pływanie. Dobrze poinformowane źródła donoszą, że jeśli chodzi o żeglarstwo sportowe może być ona co najmniej tak samo dobra jak mąż i nie można wykluczyć jej startu w jakichś większych regatach. No cóż – Derek uważa się za zrealizowanego, więc …. mamy w końcu równouprawnienie.

M/ V5O

Jak się dowiedziałam, razem z tym samym pływem zabrał się z La Rochelle CSM który miał dostarczyć Spartana do Gosport i powinien już tam być. Jacht wraca do właściciela (sir R. K-J) i prawdopodobnie zostanie wystawiony na sprzedaż. Blog CSM był też na stronach The Independent – nie wiem czy będzie tam coś dalej: http://blogs.independent.co.uk/author/chrisstanmoremajor/. Chris szykuje książkę – powinna być gotowa za około dwa miesiące (tak mówił mi CSM). Poszukiwany polski wydawca – ja chętnie przetłumaczę :)

Jeff Wargo na pokładzie LP - człowiek zawsze uśmiechnięty. MJ/V5O

Natomiast Le Pingoiun wystartować kilka dni później z dwoma lub trzema osobami na pokładzie i wracać do Charleston. Oprócz etatowego załoganta Jeffa Wargo płyną Tim Eble i Brad Cavanaugh. Właściciel czapki i niestrudzony imprezowicz JC zostaje we Francji, bo on tam mieszka. Więcej na temat aktualnych poczynań kolegi Brada można dowiedzieć się z jego osobistego bloga: http://lazarusracing.blogspot.com/.

A na deser nowy montaż koleżanki Ainhoy Sanchez :)

Polecam bardzo: http://www.youtube.com/watch?v=5Oi1inrRqX4

11 komentarzy do “Co tam na łódkach?

 1. Przestudiowałem pierwszy etap dwa razy. Brakuje podglądu na RV aby odnieść się do sytuacji na oceanie. Ale i tak fajna lektura.

 2. Zaczynam żyć wspomnieniami.
  Czy jest możliwość poczytać blog od startu LR.
  Dzięki odnośnikom na dole strony daje się poczytać blog od lutego tego roku, a wcześniejsze zapisy?

 3. Czy jest już jakiś komitet powitalny Gutka? Może by już porobić jakieś ustalenia,na 2 giego lipca ,pogadać w klubach ,ustalić godzinę,załatwić z władzami Sopotu możliwość stanie przy molu,po paradzie.Przy boczniaku można postawiać na ten czas sporo jachtów nie koniecznie wpływać do mariny(za 100),ja będę płynął z Górek więc potrzebuję trochę czasu(mam żagla 10x mniej od Gutka) z Pucka jeszcze dalej więc godzina najlepiej południowa.Proponuję,może jakiś szpaler,lub coś w tym rodzaju niech na lądzie i wodzie widać,ze nie wszyscy w Polsce odwrócili się od morza.Władze Sopotu chyba zrobią jakąś fetę bo tak jak Gutek pokazywał Sopot na całym świecie tak do tej pory chyba nikt.

 4. Czy cos wiadomo o wydaniu przez Wydawnictwo Operon -plakatow z Regat V5O ? Gdzie beda dostepne ?

 5. A ja chętnie kupię książkę CSMa w polskim tłumaczeniu, a jeszcze chętniej wspomnienia Gutka :)
  A propos linka Johnnego: zawiść , głupota ?
  Nie chcę tego komentować :(

 6. Spartan od 9tego juz w domku.
  A Brad na swoim blogu fajnie pisze o roznych eventach post-regatowych. Plywanie ze sponsorami, terningi, team eventy, Karaiby… :)

  • Co ja o tym mysle, to to, ze jesli przepisy nie zostaly zlamane, to byla to rywalizacja o miejsce na olimpiadzie, a nie o miejsce w tychze zawodach, a to, ze przez to Kusznierewicz-Zycki nie zdobyli trzeciego miejsca…. hmm. Sam scigam sie w regatach i wiem, ze nie zrobilbym tego co zrobili Grabowski-Lesinski ale rozumiem tez ich punkt widzenia jak rowniez rozumiem Kusznierewicza.

Możliwość komentowania jest wyłączona.