Przegląd Sportowy


Kto jeszcze nie kupił, niech idzie do kiosku po dzisiejszy Przegląd Sportowy – tam w dodatku „Magazyn Sportowy” bardzo duży materiał o Gutku w regatach VELUX 5 OCEANS. Oby więcej takich :)

10 komentarzy do “Przegląd Sportowy

 1. Szanowni komentatorzy,
  Moja ‘wachta’ na blogu Milki Jung dobiegła końca. Niniejszym tekstem kończę swoją obecność na blogu. Podczas regat Velux 5 Oceans napisałem o nich ponad 20 artykułów do polonijnych czasopism („Dziennik Związkowy” w Chicago i „Goniec” w Toronto) jak też sporo komentarzy na blogu. Wszystkim komentatorom i moim interlokutorom dziękuję za mile spędzony czas tudzież uwagi. Również dziękuję Milce za możliwość bywania na blogu. Wracam do swojego podstawowego zajęcia czyli organizacji Wagner Sailing Rally 2012. Gutkowi jeszcze raz gratuluję znakomitego miejsca w regatach samotnych żeglarzy dookoła świata.
  Pozdrawiam wszystkich
  Andrzej W. Piotrowski
  Karaibska Republika Żeglarska
  Chicago
  „człowiek bez odwagi i dzielności – to rzecz” (Napoleon Bonaparte)

  • Andrzeju, ja bardzo się cieszę że tu bywałeś i bardzo miło było się spotkać – ale proszę pisz do mnie o Wagnerze – na przeniesionego bloga, tam możemy propagować ten temat

   • Oczywiście tylko daj znać kiedy.
    Pozdrawiam
    Andrzej W. Piotrowski
    Chicago

  • Miło było Ciebie czytać i pogawędzić. Twoja inicjatywa dyskusji nad dalszym ciągiem Gutkowego sukcesu była i jest cenna. Gutek odkrył perypetie związane z przygotowaniami do regat, teraz wiemy więcej i łatwiej jest ocenić obecny stan. To jest baza potencjału, którym należy mądrze pokierować. Wpłynięcie Operona do polskiego portu może okazać się wielkim przełomem w postrzeganiu żeglarstwa przez tzw. Wielkich, od których również dużo zależy.
   Czytam właśnie ksiażkę Johna Thackara „Na grzbiecie fali”. „Przenikliwa i zachwycająca książka z pogranicza biznesu, technologii, designu i kultury, z miejsca, gdzie tworzy się przyszłość…”. Jest tam zarysowana tendencja powrotu do kształtowania środowiska w oparciu o sprawy lokalne. I w tym upatruję szansę dla żeglarstwa morskiego w małych portach – od Świnoujścia do Krynicy Morskiej. Trzeba tylko chcieć i działać w kierunku morza i żeglarstwa. Gutek zrobił w tym kierunku krok milowy, teraz należy pójść dalej razem z nim.

   Pozdrowienia dla wszystkich
   Mikst

   PS. A ja buduje awangardowy model żaglówki sterowany radiem i dochodzę do wniosku, ze korzenie żeglarstwa tkwią właśnie tutaj.

 2. A spotkanie blogowiczów na kiedy ostatecznie zostało ustalone? (juz dawno żadem mail w tej sprawie do mnie nie doszedł)

 3. Kioski w mojej okolicy już dawno zlikwidowane, więc dopiero teraz przeczytałem ten artykuł. Świetny, czyta się z zapartym tchem, analizuje, porównuje. I taka wypowiedź prezydenta…
  Dzięki za link Johnny!
  Lato, wakacje, letni wiatr i zapachy kwiatów. Już po rejsie, ale sezon dopiero się rozkręca. Jakby ktoś chciał wirtualnie „objechać” M34 dookoła Francji, to na VR start 24-go o 14:00.
  Gutek jest wielki, no i zdaje się, że w polskim żeglarstwie teraz nr 1. Czas Operona.

 4. Nareszcie cos drgnelo. Przeczytalem artykul w PS, i faktycznie napisany sympatycznie o Gutku i troche z innej strony- mniej sportowej ,a bardziej emocjonalnej. Trzeba PS. za to pochwalic. Lepiej pozno niz wcale . Mysle ze teraz sie ruszy i inne artykuly o Gutku ukaza sie niebawem. Ja juz nagralem cztery polgodzinne odcinkio V5O ! 24 czerwca bedzie nastepny na TVP Sport. o godz. 22,30 . Do zobaczenia w Sopocie ! (mam nadzieje ze nic sie nie zmieni do tego czasu)

 5. Dzięki, faktycznie ciekawy artykuł i znakomite zdjęcie Gutka na pierwszej stronie Magazynu Sportowego. Co tam słychać na Operonie ? Wypłyneli już z La Rochelle ? Pozdrawiam :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.