A tymczasem – Wagner Rally

Marina Cabo San Lucas, fot. A.Piotrowski

W ramach przerywnika pomiędzy regatowymi emocjami, nadeszła korespondencja od Andrzeja Piotrowskiego (Chicago) który chwilowo przebywa w Cabo San Lucas Marina (Meksyk) na pokładzie jachtu „Husaria”, w drodze na brytyjskie Wyspy Dziewicze. Tam wyznaczono spotkanie w ramach Wagner Rally 2012, czyli zlotu polskich i polonijnych jachtów dla uczczenia 100-lecia urodzin, 80-lecia rozpoczęcia rejsu dookoła świata i 20-lecia śmierci Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął kulę ziemską.

Na miejscu odbędzie się też ceremonia odsłonięcia postumentu poświęconego tej niezwykłej postaci. Mają stawić się jachty z całego świata z żeglarzami polonijnymi oraz ekipy z Polski. Andrzej jest bardzo zaangażowany w organizację tego przedsięwzięcia. Kilka jego tekstów poświęconych Wagnerowi postaram się tu opublikować w najbliższym czasie, bo warto o nim przypomnieć.

Strona jachtu Husaria to www.yachthusaria.com, bardzo fajna, zapraszamy do oglądania. Autora nie znam, ale skoro Andrzej poleca, polecam i ja. Andrzeju, stopy wody i wiatru w rufę!

Na pokładzie HUSARII - fot. A.Piotrowski (a w czapce z Velux5Oceans chyba Irek Zubko?)

Skiper za kółkiem. Fot. A.Piotrowski

 

Na cumach w Cabo San Luca - fot. A.Piotrowski

7 komentarzy do “A tymczasem – Wagner Rally

  1. Monsoon Cup Malesia : 1. Ian Williams GBR, 2. Johnie Berntsson SWE, 3. Jasper Radich DEN.
    Mistrzem Świata IASF w Match Rancingu w 2011 roku został : Ian Williams przed Franisesco Brunim i Johnim Berntssonem.

  2. Polska Załoga na jachcie z Polską Banderą , zamierza wziąć udział w regatach Sydney-Hobart !!!
    Mocno trzymam kciuki za pomyślność tego projektu .
    Drugi dzień Świąt z rodziną przy komputerze !? Czemu Nie !!! :)

  3. Właśnie wypływają, za 5 dni powinni być w Acapulco skąd Andrzej obiecał się odezwać. A my do tego czasu już chyba będziemy po finiszu Volvo :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.