Takie tam

Przygotowania do inspekcji kila za pomocą kamery GoPro :) / Fot. M. Świstak marczewski

Przygotowania do inspekcji kila za pomocą kamery GoPro :) / Fot. M. Świstak Marczewski

Dzisiaj deserowo historyjka, którą Gutek opowiedział mi jeszcze w trakcie postoju na Teneryfie – specjalnie do zamieszczenia tutaj. A więc:

„Chcieliśmy zamówić nurka, żeby wyczyścił dno jachtu. Wiadomo, zarośnięte po ponad miesiącu stania w ciepłej wodzie. Już po 2 dniach przyjechało czterech. Z czego trzech mówiących tylko po hiszpańsku a jeden po angielsku, ale tylko trochę. Pan obejrzał łódkę i policzył, że skoro jacht ma 20 m, to dla 4 ludzi jest to praca na 2 godziny, czyli … 400 euro. Więc zaproponowałem 200, ale oni poniżej 350 nie chcieli rozmawiać. Mieli pecha, bo dobrze pamiętam ile płaciliśmy za takie usługi.

W trakcie regat  Velux 5 Oceans były to kwoty rzędu 100-150 dolarów i nigdy nie pracowało przy tym  więcej niż 2 ludzi. Przed startem do regat Vendee Globe w Les Sables d’Olonne płaciliśmy nurkowi 90 euro. Najdrożej chyba było w Gdańsku, 900 zł, ale tam musi być nurek z certyfikatem bo nurkuje się na terenie stoczni, specjalne uprawnienia itp. Podziękowałem więc ekskluzywnej ekipie – za taką kwotę można kupić cały sprzęt (większość mamy na pokładzie) i zrobić to we własnym zakresie. Więc zrobimy to sami :)”

nurek zawsze się przyda

Nurek czyści podwodną część kadłuba przed każdym startem. / Fot. R.Hajduk / Shuttersail.com

9 komentarzy do “Takie tam

 1. Machnąłem się, przepraszam i oczywiście dziękuję Piotrowi za filmy. PS. Andrzej też się machnął mówiąc,że wypływali Wartą-Polpharmą z Górek Zachodnich w grudniu 1990 roku bo było to rzecz jasna roku pańskiego 1999. Siostry i bracia pozdrawiam, Krzychu.

 2. Jarek,dzięki za wrzutkę z tymi filmami są dobre,i świetnie pokazują atmosferę wielkiej imprezy żeglarskiej.Pozdrawiam,Krzychu

 3. Jezeli ktos ma ochote na troche wspomnien z lini startu to polecam ten filmik

  Pozdrowienia z Chicago :)
  Piotrek

  • Lubię takie reportaże, kręcone na gorąco z wywiadami, wypowiedziami kibiców. Dobrze oddają atmosferę tuż przed startem ( nie da się ukryć mega adrenaliny). Dzięki !
   Polecam również wywiad z kpt. Andrzejem Piotrowskim, zamieszczony na You Tube.

  • A w tle to kto tak pieknie gra ? Smutny Marek to chyba to nie jest. (choc podobnie)

   pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.