SOLANUS wraca do domu – za rufą Horn i North-West Passage

Warto, więc rozpowszechniam:

Dziś, 23 września do Świnoujścia powrócił jacht SOLANUS, który od 16 maja 2010 roku realizuje wyprawę pod nazwą ,,Morskim szlakiem Polonii 2010-2011”.

Najtrudniejszymi etapami rejsu były zdobycie Przejścia Północno-Zachodniego i Przylądka Horn. Jest to jedna z najtrudniejszych żeglarskich wypraw w historii nie tylko światowego, ale i polskiego żeglarstwa. Jachtem dowodził kpt. Bronisław Radliński. Przez cały rejs płynęli z nim Roman Nowak i Witold Kantak.

Oficjalne powitanie jachtu zaplanowane jest przy kei w Górkach Zachodnich, na przystani Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS, w sobotę, 1 października br. ok. godz. 13.00.

Załodze SOLANUSA byłoby na pewno bardzo miło, gdyby jachty wypłynęły na powitanie na wody Zatoki. Prosimy o śledzenie szczegółów powitania na stronie www.solanus.pl

Zdjęcie – autorstwa Moniki Witkowskiej, która była na pokładzie SOLANUSA, a obecnie znajduje się na Morzu Beringa http://arcticexpedition.eu/blog (pozdrawiamy serdecznie) pochodzi z serwisu http://www.solanus.pl.

fot. Monika Witkowska / http://www.solanus.pl

1 komentarz do “SOLANUS wraca do domu – za rufą Horn i North-West Passage

Możliwość komentowania jest wyłączona.