Transat B to B

Aby nie marnować czasu, zawodnicy, który ukończyli Transat Jacques Vabre, postanowili się pościgać w drodze powrotnej do Europy, z zachodu na wschód, tym razem jednoosobowo, i jednocześnie zdobyć kwalifikacje do przyszłorocznego Vendee Globe. Impreza nosi nazwę Transat B to B (Back to Brittany, czyli „Z powrotem do Bretanii”) – z Saint-Barthes na Antylach do francuskiego Lorient, oczywiście na jachtach IMOCA Open 60. (Pierwsza edycja tych regat odbyła się w roku 2007). Pomysł nie jest zły – pod warunkiem, że zespół jest przygotowany finansowo i logistycznie na taką operację. Przedwczoraj wystartowało osiem jachtów, na razie prowadzi Mike Golding (Gamesa), a wygrywający wszystko faworyt Jean-Pierre Dick (Virbac-Paprec 3) chwilowo siódmy, ale za to został wybrany we Francji żeglarzem roku.

Start regat - zdjęcia organizatora, fot. B.Stichelbaut/Transat BtoB

 

P.S. A przy okazji – czy ktoś wie, gdzie jest Roman Paszke? Według wszelkich informacji płynie z Lorient tydzień do Las Palmas, ale na jego stronie i Fb nie za dużo danych …

 

9 komentarzy do “Transat B to B

  1. Nie bylbym soba, gdybym w poscie o VG nie zapytal o plany Gutka. Wiesz cos moze na ten temat? A co z Krzysztofem Owczarkiem?
    Co do Paszke, to na FB napisali, to co Ty, ze wyplyna do Las Palmas.
    Radiowa Trójka nadała drugą część audycji „Dzienniki z rejsu”. W trakcie audycji redaktor Kuba Strzyczkowski łączył się z Romanem Paszke, który zmierza z Lorient w kierunki linii startu w Las Palmas.
    Maja patronat medialny Trojki, wiec moze w radio bedzie wiecej szczegolow…?

    • Co do Gutka – nic nie wiem; Na ile go znam, dziaa, ale jest to czowiek z tych, ktrzy najpierw robi, a potem mwi – jeeli jest o czym :) Krzysiek Owczarek szuka kasy, ale z tego co mi mwi, bierze te pod uwag inne imprezy, szczegw nie znam jeszcze; A co do kolegi Romana – wiesz, w epoce socjal mediw i mediw elektronicznych, kiedy na jachcie jest internet itp itd, nie rozumiem czemu mam si dowiadywa z radia, z czstotliwoci raz na tydzie, co si dzieje z projektem, wok ktrego byo tyle szumu … A w TV co byo? Trjki sucham, ale telewizora nie posiadam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.