Po zwrocie

„Wioseł mi brakuje …” – tak Gutek dziś skwitował sytuację w naszej rozmowie telefonicznej około południa. „Byłoby lepiej. Gdybym miał genakera to 12 godzin i mógłbym zapomnieć o tych chłopakach na trawersie … Denerwuje mnie to bardzo, bo błędów za bardzo nie popełniliśmy. Nie wiem, co więcej powiedzieć – jedziemy. Na wieczór zrobię rufę i już będziemy płynąć prosto do celu.” Jak widać na trackerze, zwrot już zrobiony.

Pozycje na 1830 UTC

Pozycje na 1830 UTC

Dalej mówił tak: „Teraz wiatr ok 16 – 20 węzłów, żeby zacząć lecieć musiałoby być ze 30. Może to i tropik, może i Brazylia i Copacabana, ale z pogodą jest taka kicha, że szkoda gadać. Od równika słońce było raz, przy Fernando de Noronha. Słabiutko bym powiedział. Cały czas w sztormiaku jadę, zawsze było tak gorąco, że można było bez, ale teraz nie. Tyle, że spodni nie potrzeba. Zimno nie jest, ale straszne chmury, słońca brak. Mógłbym jechać cały czas 20 węzłów, ale do tego żagle są potrzebne. Grrrr.”

Tyle „zwykłej” rozmowy, nagranie bardziej ogólne jest tu:

W każdym razie do mety już niewiele (344 Mm), powinni dopłynąć jutro wieczorem. Komitet powitalny już w drodze, niebawem ląduje w Sao Paulo. Od rana powinni być na posterunku :)

19 komentarzy do “Po zwrocie

 1. jurek
  26 Listopad 2013 o 21:40
  Mam takie marzenie na jutro 2330,ale życzę dobrze Jarkowi,niech mu się (i nam) spełni.
  Póki co to Go “Energetyczni ” gogogogogogo!!!!!
  ——————-

  pawelnvg
  27 Listopad 2013 o 14:45
  obstawiam 23:30 dzisiaj czasu polskiego, ale będę szczęśliwy jeżeli przegram bo Gutek dojedzie przed 17:00 :)
  Go, Goo, GOOOOO
  —————————-
  Znaczy się jurek i pawelnvg ex equo!
  Gratulacje.

  HAndy
  26 Listopad 2013 o 11:48
  Ja do konkursu :
  Jutro 19.47 UTC a jak wiatry będą mniej sprzyjające to 21.53 UTC. Czy tylko pierwsza odpowiedź się liczy ?
  —————————-

  Ty podałeś 21:53 UTC czyli 22:53 naszego czasu zimowego.

  • Gratuluję Jurkowi i Pawłowi.
   Wygrali pesymiści (przewalili na +), przegrali optymiści.
   Na podium i tak przedstawiciele jednej załogi.

  • Jurek, nie wiedziałem że ty też obstawiłeś 23:30 – widocznie gdzieś mi twój komentarz umknął. Podzielimy się – ty będziesz oglądał plakat w parzyste, a ja w nieparzyste, hehehe.
   Cieszę się, bo jak zauważył Handy – obstawiała jednakowo jedna załoga;)
   Nie wiem co w tej sytuacji Milka, ale ja mam dodatkową prośbę, aby oprócz Gutka i Świstaka plakat podpisał Jean Le Cam, bo od czasu tańca na stole jestem jego fanem.

   • Zaraz zaraz, nie było mowy o plakacie, plakat był w konkursie na FB :) Ja mam inne nagrody i jestem w PL, więc trudno by było z podpisem Le Cama. Mariusz O typował 0:00, więc wygrał, ale poproszę też Jurka i Pawła o przysłanie mi mailem adresów pocztowych (wiem, że gdzieś mam, ale tak będzie szybciej niż przekopać skrzynkę). Będą nagrody-niespodzianki z mojej szuflady, koniec i kropka. Tym samym kończymy Dzień Dziecka, a właściwie Dzień Kibica. Jeszcze jedna sprawa – będzie powitanie na lotnisku w Warszawie, nie znam jeszcze dnia ani godziny, prawdopodobnie to będzie 10 grudnia. Oczywiście o szczegółach dam znać – chętnie spotkam się z Wami na lotnisku !

    • MariuszO z mojego miasta reszta z mojej załogi, wszystkie nagrody w rodzinie!! Ja pierwszy za podium , najgorsze miejsce.
     Od marca oglądam piękne zdjęcia Energii w kalendarzu który wisi na ścianie w moim biurze. W tym miesiącu Energa z lotu ptaka pod największymi żaglami.

 2. Brazylia: kawa, owoce cytrusowe, piękne plaże, caipirinha . Spieszyć się chłopaki, bo po Francuzach niewiele zostanie !!! Samba, samba !!! Energa !!!

  PS: dobry duet to jest to !

 3. Aha – dotarła do mnie informacja o pewnej aukcji – gdyby ktoś był zainteresowany: http://allegro.pl/sztormiak-zbigniew-gutek-gutkowski-fundacja-irma-i3745648886.html (Gutek i Eliza wspierają tę fundację).
  Na Facebooku na profilach Energa Sailing i Polish Ocean Racing informacja o konkursie z plakatem (na każdym profilu jeden plakat do wygrania). Nasz konkurs trwa również, bramkę zamykamy o godzinie 15.00 jutro czasu polskiego, żeby nie było za łatwo. Powodzenia!

Możliwość komentowania jest wyłączona.