Popłynęli – całkiem szybko

fot. MJ / V5O

Start był jak w regatach na Zatoce Gdańskiej – dużo jachtów, motorówek, no i bardzo bliski start. Gutek ustawił się najlepiej, ale niestety Derek wprzedził go praktycznie na linii. CSM był pierwszy na pierwszej boi. Teraz prowadzi Brad. Więcej niebawem, na razie audio z pożegnania – było bardzo dużo Polaków, wszystkim bardzo dziękujemy!

MP3: GUTEK_POZEGNANIE_SCENA

(Na głównej stronie jest inny plik – gdyby ktoś nie mógł otworzyć jest też tu:

Z GUTKIEM PRZED STARTEM ROZMAWIA PAWEŁ PATEREK (TVP SPORT)

MJ / V5O

13 komentarzy do “Popłynęli – całkiem szybko

 1. Tak sie martwie o Gutka czy zdazyl kupic na droge PANCAKE , no i syrop klonowy ? moze Pani Milka zapyta o to Gutka ? Bylbym bardzo zobowiazany, bo nie moge spac z tego powodu !

 2. Moja wirtualna pozycja odpowiada położeniu Dereka i nawigator wytyczył mi kurs 64. 10 mil z lewej mam lidera philou33 RKN, który płynie kursem 56. Aktualna czołówka (pozycja 75/33) idzie kątem 72 i ma prędkość 12,6 w. I to jest to, co ciągnie ich w tamtą stronę – 13,5 węzłowy wiatr, pół węzła mocniej i wyjście na prowadzenie. Jest to nieco ryzykowne, bo mocno poniżej ortodromy… Din0123 skręcił na kurs… 2 stopnie i wznosi się na strategiczną pozycję. On wie co w trawie piszczy, miał znakomity rezultat na IV etapie. W tamtym miejscu płynie… pan Major.

  Oj dzieje się już teraz. Powiadają, że w regatach najważniejszy jest dobry start.
  Gutek: KK=81
  Derek: KK=50
  Chris: KK=45
  a Brad: KK=86
  „Jak się ściemni, to się rozjaśni.”

 3. Czy w tym etapie będzie też można się schować na dobę?
  Póki co to Gutek Go go…go!

 4. Moze byc ciekawie. Wszystko zalezy jak sie bedzie i czy bedzie sie przesuwal wyz bermudzki. Tam dojda za jakis dzien, lub dwa. Mysle ze p. KD dostarczy jakas mapke…

 5. Pan Major poszedł za ostro pod górę i może dostać zadyszki… Z kolei panowie frontalni idą jakby za bardzo poziomo, a przed nimi strefa ciszy za kilka dni… Optymalnie zdaje się jest gdzieś po środku i tam oczywiście jest pan Brad… Na wirtualnej mapie jest podobna tendencja i podobne opcje.

 6. Serdeczne dzieki za linka .Faktycznie ktos nas zauwaza, chwali ,a moze nawet lubi w Swiecie. Czy „szefowa” zauwazyla ze CNBC ja zauwazyla w dniu Matki ? (Vide LINK TV ). No i co z wyjazdem do La Rochelle ?

  • Czy Juerg Kaufmann to ten fotograf, który chwalił Gutka za to, że podczas sesji nie karmił go kanapkami, jak 99% innych żeglarzy na rejsach-sesjach? Świetne są te zdjęcia :-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.