Nowy bukszpryt Operona

Wygląda solidnie .... fot. MJ / V5O

Kilka fotosów nowego „nosa”  łódeczki. Gutek mówi, że powinno wytrzymać, no ale dopóki się nie sprawdzi w sztormie to tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo. Nagranie (to samo co na głównej stronie) jest tu:
GUTEK PRZED STARTEM 14.05.2011 CHARLESTON

Reklama dźwignią handlu ... nawet na bukszprycie MJ / V5O

Dzisiaj nurkowie umyli dno, Operon Racing został przestawiony do mariny przy Maritime Center, skąd jutro wypłynie na linię startu.

Oficjalna ceremonia pożegnania skiperów będzie o 12.00 czasu lokalnego, czyli 18.00 polskiego. Zakupy zrobione, wszystko sprawdzone.
W trakcie ostatniego tygodnia odwiedziło Gutka na kei mnóstwo osób, niektórzy specjalnie przyjechali z różnych miejsc. Niniejszym dziękujemy ekipom z Chicago (ukłony w stronę Andrzeja Piotrowskiego) oraz z Charleston za pomoc, wszystkim innym za życzliwe słowa i dobre chęci.

Chętnych do pomocy było jak widać wielu ... fot. MJ / V5O

8 komentarzy do “Nowy bukszpryt Operona

 1. No i pojechali. Cos okolo czterech tygodni bedzie co ogladac a potem czarna dziura . Beda wspomnienia , fotografie , a Regaty ” Velux 5 oceans” przejda do historii. Zapytam jeszcze co z wyjazdem do La Rochelle ? Czy tylko Ja sie tam wybieram ?

 2. Mikst dzięki za link ,start był rewelacyjny,jestem pod wrażeniem ,już piję zdrowie naszego Gutka ,ale jedzie jak ta..lala.Gutek Go go go…

 3. Rundę finałową czas rozpocząć, nie patrząc wstecz, złapać wiatr w żagle i naprzód zamknąć okołoziemską pętlę, pomyślnych wiatrów w stronę La Rochelle !!!

 4. Bukszpryt faktycznie wygląda solidnie. Z tego co zauważyłem, Darek ma podobny, więc powinno być ok. Mam nadzieję, że tak jak któryś z kolegów na forum pisał, waga aluminium została uwzględniona. Na Operonie oprócz Gutka, widać Macieja vel Świstaka. Zastanawiam się kim jest ten trzeci, bo zdaje się ekipy są 3 osobowe?
  Pokaz Ainhoa’y faktycznie rewelacyjny. Proszę przekazać po raz kolejny pozdrowienia i wyrazy uznania :)
  Gutek wspominał coś o korzystnej pogodzie na początek. Czy Krzysztof, byłbyś tak miły i przygotował nam prognozę, pls?

  No to za 5 godzin się zaczyna.
  Pozdrawiam wszystkich, a Gutkowi życzę bezpiecznego i szybkiego przelotu w stronę domu. No i oczywiście zwycięstwa w L-R.
  Go Gutek, Goooooooooooooooo :) :) :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.