KRZYSZTOF DUMARA PROGNOZUJE

Gutek zanurkował znowu na południe na prawym halsie słusznie odchodząc od słabych wiatrów w osi klina wyżowego i łapiąc pozostałości silnych wiatrów odchodzącego niżu N->. Na drodze pozostałych rywali – Dereka i CSM –  bąbel wyżowy bW – i nieco na SW solidny ośrodek wyżowy W. Czekają więc ich w najbliższej dobie, a Dereka chyba już, wiatry słabe (lub do wyboru nieco mocniejsze ale przeciwne).

Jutro ośrodek wyżowy zasilony zimnym powietrzem z czterdziestek skonsoliduje się dając rywalom Gutka szanse podążania za sobą na wschód w umiarkowanych wiatrach z północy wzmacnianych przez nadchodzący z zachodu trzeci (w czasie obejmowanym komentarzami) niż. Gutek będący we wschodniej ćwiartce ośrodka wyżowego powinien znaleźć dobry dla jego małych żagli silny wiatr SE wiejący na obrzeżach wspomnianego wyżu wzmacniany współpracą z odchodzącym niżem numer 2.

Krzysztof Dumara

13 komentarzy do “KRZYSZTOF DUMARA PROGNOZUJE

 1. „Szefowo” nie śpimy!!!
  Od godziny przeglądam wszystko, co możliwe i nic nie wiem!?! Dopłynął, nie dopłynął.? Zlituj się Waćpani, bo my tu jajko zniesiemy przed kompem. O 19.00 miał dystans 4mile i prędkość 6kn. Dawno powinien minąć metę. CO JEST GRANE??????

  • ja też waruję przed ekranem jak i wy – niestety nie jestem na miejscu; ponieważ ci co tam są, nie siedzą przed ekranami, o czym wiem na pewno, imaginuję, że cumy łapią i zaraz coś też ja będę wiedziała; na pewno dam znać.

 2. Wiecie co ? Grzebie sobie od dwóch godzin w necie i dochodzę do wniosku że te regaty to jedna wielka ściema medialna. O tym nikt nie pisze, nikt nie pokazuje. Szczerze mówiąc najwiecej jeszcze w Polsce. BBC – dział sailing cos tam o Benie Ansle , o veluxie cisza, CNN jakś wzmianka o tym że regaty wogóle są, France Press cisza, Wiadomości w Cape Town też takiego Ewenta nie zauważyły !!!! Kurcze nawet ta strona jest drętwa. Co jest grane 21 wiek , wszędzie fruwa internet a tu filmów tyle że na jedną dobranockę nie wystarczy! Nawet teraz nie wiadomo czy Gutek dopłynał czy nie (pewnie już piwo żłopie w knajpie). Jedna wielka żenada.

  • A swoją drogą bardzo jestem ciekawa, jaki będzie „efekt medialny” tej imprezy w ujęciu globalnym; nie mówiłabym Hop dopóki nie ma danych z monitoringu mediów nawet za pierwszy miesiąc. Mnie osobiście interesuje maksymalny efekt w Polsce, żeby następni mieli łatwiej ze sponsorami;

 3. Szefowa powiec coś!!!!!!
  Co się dzieje?? O krórej dopłynie. Co dzisiaj u Gutka. Na moich regatach na finiszu zawsze działo się najwięcej. TY jedna masz dostęp na bierząco do informacji.
  Ja tu z nerwów paznokcie ogryzłem.

 4. Ostatnia wiadomość od Gutka. O godz 18.30 GMT spodziewane wejście do Kapsztadu (12.30 czasu chicagowskiego). Dobry czas – wiadomości o Gutka wejściu i 2 miejscu ukażą się w weekendowej prasie polonijnej w Chicago i Toronto.
  Pozdrowienia dla Gutka
  Andrzej W. Piotrowski
  Chicago

 5. Bardzo podoba mi się zakładka „Wesprzyj Brada”. Nie trzeba drukować cegiełek itp. a jedynie kliknąć i wpisać kwotę oraz numer karty. Sposób wynagradzania osoby wspierające też jest świetny. T-shirt, czapki, bluzy i inne gadżety z logiem OperonRacing i podpisem Gutka to moim zdaniem byłaby supre sprawa. Sam bym chciał mieć coś takiego. Na przykład naklejki na samochód. Ze dwudziestu chętnych mam dzisiaj. Trzeba przycisnąć zespół brzegowy Gutka. Strona http://www.operonracing.com/ też jakby stała we „flaucie”. Nic się na niej nie dzieje!!! Panie i Panowie z „team-u” do boju. Nie tylko Gutek ma walczyć!!!!!!
  Pozdrawiam
  Tomek
  „melon”

 6. Brad podobno skasował 24tys euro za zwycięstwo w pierwszym etapie. Może i Gutkowi coś skapnie? Przydałoby sie na nowe szmaty. Trzymam kciuki!

  Ciekawe czy Belg zdąży przed startem do drugiego etapu 12 grudnia.

  Greg

 7. Prognoza dla Gutka jest nie najgorsza. Jak wejdzie w 30 wezłów wiatru to nawet na tach żaglach które ma będzie miał niezłą jazdę i pozostali rywale go nie podgonią. A tak dla mojej wiadomości, czy są jakieś bonusy za różnice czasowe na necie czy liczy się tylko kolejność?
  Gutek, jestem duchem ciągle z Tobą.
  Tomek
  „Melon”

Możliwość komentowania jest wyłączona.