Wigilia w Cape Town

W niedzielę Polonia kapsztadzka zorganizowała „Polish Christmas”, na którą ekipa Operon Racing zaprosiła pozostałe zespoły oraz organizatorów regat. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w której uczestniczyła tylko załoga Operona, a następnie był wigilijny obiad, na którym stawili się wszyscy zaproszeni goście. Było przemówienie Adama Wierzyckiego, prezesa Polonii w Kapsztadzie, potem życzenia, opłatek, kolędy. Nasz korespondent na miejscu, Tadeusz Hallman, donosi, że wszystko odbyło się w wyjątkowo serdecznej atmosferze. Były również konkursy wokalne oraz loteria fantowa, a gościom bardzo się podobało. Żeglarzy wraz z rodzinami i organizatorami gościła wiceprezes miejscowej Polonii, pani Danuta Cieśla.

W poniedziałek, jak piszą mi z Kapsztadu, naprawdę wszyscy pomagali Belgowi ogarnąć łódkę, której stan najogólniej określany był mianem „total mess”.

Fot. Tadeusz Hallman

fot. Tadeusz Hallman

2 komentarze do “Wigilia w Cape Town

 1. Fajna akcja z tą wigilią, ale życie toczy się dalej.
  SZEFOWĄ nam troszkę chyba zasypało. Dwa dni do startu a na stronie i blogu niewielepo Polsku. Ja sam się czuję już jak w blokach startowych a co dopiero Gutek.
  Powodzenia „My GURU”.
  Dzisiaj na antenie radiowej trójki Między 15.00 a 19.00 licytacja kurtki „Operon Racing”. Polecam wszystkim. Ja też spróbuję. Jak się nie uda to będę szukać innej szansy na jakiś gadżet od Gutka.
  Pozdro dla wszystkich żeglarzy( i nie tylko)
  Tomek
  „Melon”

  • Zasypało też, ale na szczęście nie do końca. Poza tym mam nową łopatę do odśnieżania :)
   Prawda jest taka, że siedzę w lesie i nic nie wiem, bo team mocno zajęty najwyraźniej i nie reaguje na maile póki co. Bardzo chciałabym napisać że łódka już na 100 procent gotowa, ale nie wiem tego, więc nie piszę, póki nie mam potwierdzenia. Z biura regat też nie mam żadnych wiadomości oprócz tego, że było rozdanie nagród, co już wisi na głównej stronie. Mam nadzieję, że przed startem uda mi się skontaktować z Gutkiem. Mam też nieodparte wrażenie, że afrykańskie słońce sprawia, że nikomu – poza tymi co muszą – tam się nie chce, a my tu na rozgrzewkę chcielibyśmy cokolwiek; Niemniej od startu już będzie normalnie, tzn. codziennie będzie informacja prasowa plus jakieś bonusy. Pierwszą łączność z Gutkiem mam zaplanowaną na poniedziałek, więc wtedy na pewno już coś zapodam …

Możliwość komentowania jest wyłączona.