Co się dzieje na innych łódkach

MJ / V5O


Ale żeby nie było, że tylko nasi muszą ciężko tyrać – ekipa z Pingwina dzisiaj malowała nadbudówkę (zdjęli baterie słoneczne, czyścili to co pod spodem, okazało się że trzeba malować), czemu przyglądał się z dziobu armator Brad Van Liew.

MJ / V5O


Chris Stanmore-Major poszedł do dentysty, który powiedział, że trzeba leczyć ząb kanałowo. Tysiąc dolarów za ekstrakcję nerwu i inne przyjemności, drugi tysiąc za zaklejenie dziury itp. CSM powiedział, że dziękuje i zaklei sobie znowu tym wypełniaczem, który ma na jachcie, jak go zacznie boleć. Powiedziałam, że może przyjechać do Polski – na pewno będzie taniej :) Na razie malują pokład, ale jeszcze też mają trochę do zrobienia.

MJ / V5O


U Dereka na jachcie póki co nic się nie dzieje, ale nie wiem, czy dlatego, że nie mają nic do zrobienia, czy po prostu chwilowa przerwa.
Tyle w skrócie z Charleston, pozdrowienia dla wszystkich, MJ.

7 komentarzy do “Co się dzieje na innych łódkach

  1. Rany Boskie ! Wiec ten „slawny” bukszpryt byl ze styropianu wykonany ? Zadnej konstrukcji w srodku tylko laminat trzymal ? To co ze lekki ale slaby ! Tylko go nie przyklejajcie do Operona na powrot !!!

    • Ale tak się właśnie robi wytrzymałe konstrukcje: powłoka zrobiona z materiału o wysokiej wytrzymałości przede wszystkim na rozciąganie (laminat węglowy) a w środku lekkie wypełnienie, np. styropian. Siły zginające bierze na siebie zewnętrzna warstwa (rozciąganie po jednej stronie, ściskanie po drugiej) a zadaniem wypełnienia jest tylko niedopuszczanie do tego, żeby się te zewnętrzne ścianki sklapnęły (jak załamujący się wąż). Możesz zrobić eksperyment właśnie z wężem w ogródku albo pod prysznicem. Pusty wąż ma zerową wytrzymałość na zginanie – załamuje się. Ale jak go wypełnisz wodą pod ciśnieniem, to nie da się go już łatwo zgiąć, mimo, że woda ma zerową wytrzymałość na zginanie. Zupełnie jak … no dobra, nie powiem co, bo dzieci czytają.

      • W/w wypelnienie to Airex /nie chlonie wody w odroznieniu od balsy,pomimo,ze …nastokrotnie twardszy-sztywniejszy od styropoanu,to jednoczesnie b.lekki….

  2. Dzięki za zdjęcia,ale Gutka chyba by się nie udało tak położyć na dziobie, to trzeba mieć charakter.Miejmy nadzieję ,ze wszystko zagojone i pomocników tym razem jest więcej niż tylko ekipa podstawowa więc „Babcia” odmłodnieje i po liftingu jako dziewczynka poleci do Francji nie oglądając się na resztę,czego nam wszystkim życzę.Czekamy na zdjęcia naszej „Babci” podczas zabiegu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.