Wyczarteruj Operona :)

MJ / V5O

W porozumieniu z oficjalną stroną Gutka – http://polishoceanracing.com.pl/ zamieszczam informację na temat planów związanych z jachtem Operon Racing po regatach; Nie mam pojęcia, co stanie się ze stroną V5O (choć oczywiście chciałabym, żeby została w sieci, również jako fragment mojego CV, ale to już nie ode mnie zależy) – ale strona Gutka na pewno zostanie tam, gdzie jest i na pewno będzie można śledzić tam informacje na temat jego planów i projektów.

„Operon Racing to jacht, który bez wątpienia przejdzie do historii żeglarstwa. Zarówno tego światowego bo to na nim przecież Alain Gautier zwyciężył w regatach Vendée Globe, jak i polskiego jako łódka, na której Zbigniew Gutkowski, jako pierwszy Polak, wystartował w wyścigu samotników dookoła świata. Co się z nią stanie po regatach Velux 5 Oceans? Gutek zdecydował, że Operon Racing nie może służyć tylko jemu. Po zakończeniu wyścigu zamierza czarterować jacht wszystkim chętnym (ogłoszenie „wisieć” będzie w zakładce „Wyczarteruj Operona!”). To niezwykła oferta. Do te pory nie było w naszym kraju możliwości popływania choćby podobną jednostką. Czarter Operon Racing gwarantuje frajdę. Nie tylko ze względu na historię tej jednostki, ale także na jej możliwości. Terminy i warunki finansowe czarteru ustalane będą indywidualnie. Chętnych prosimy o kontakt: eg@polishoceanracing.com.pl. Przy okazji, za pośrednictwem naszej strony, Gutek ogłasza, że poszukuje skipera i załogi na przeprowadzenie Operon Racing z La Rochelle do Polski po zakończeniu regat Velux 5 Oceans. Kandydaci powinni pisać na podany wyżej adres mailowy. Czekamy! A o tym gdzie i kiedy będzie można zobaczyć jacht i samego Gutka w Polsce będziemy pisać na bieżąco. Zaglądajcie!”

55 komentarzy do “Wyczarteruj Operona :)

 1. Ładnie nam cofnęli Gutka,ale oliwa sprawiedliwa i nasz Gutek wygrywa.Na najbliższe 30 godzin chyba trzeba się będzie znieczulić.Póki co GUTEK Go go .go……

 2. Brad jedzie pod wiatr 13 węzłów? Facet jest niesamowity. Może faktycznie zaczepił się o łódź podwodną? Gutek robi 15 i jeszcze ten tryb ukryty….Zwariować można. Wyobrażam sobie co przeżywa Darek. Czy ktoś ma receptę co robić przez najbliższe 30 godzin?

  Go, Gutek, Goooooooooooooo

 3. Gutek moze zniknac z radarow itp. ale nie zniknie z oczu Dereka ! Chyba ze znowu mgla pomoze ? Jest dobrze, jednak pojade do La Rochelle.

 4. Gwoli wyjaśnienia – w nocy z soboty na niedzielę CSM włączył radioboje EPIRB i była akcja ratunkowa – w sensie Gutek i Darek zostali poproszeni, żeby jechać do niego, bo nie odbierał telefonów no i nadawał sygnał. Dlatego zmienili kurs. Zanim do niego dojechali – tracąc w przypadku Gutka z trudem wypracowaną bardzo dobrą pozycję – alarm odwołano, bo Krzyś opanował sytuację i zgłosił się do komisji, informując, że Epirb się zamoczył (w kabinie było sporo wody) ale to nie jest sytuacja zagrożenia i kontynuuje regaty. Więcej w temacie niebawem, na głównej i tu.

 5. Gutek już drugi, a co ważniejsze Darek tuż tuż. Super. Wydaje się że Gutek wypracowuje sobie dobrą pozycję przed bramką. Nie rozszyfrowałem strategii Brada – halsówka?

  Czy pani Kierowniczka mogła by nam zmienić dekorację?, że o nowych wieściach z pokładu, nie wspomną. Chociaż może kiedy Gutek jest w transie regatowym i jedzie 16 knotów, to lepiej mu telefonami głowy nie zawracać :) :) :)

  Pozdrowienia dla wszystkich, a zwłaszcza nocnych marków z za oceanu,

  • Bradowi do szczęścia wystarczy aby dopłynąć poza tym dogadał się z Darekiem aby ten był przed nim na bramce aby miał tutaj więcej punktów od Gutka a potem będzie musiał jedynie nie przegrać z Gutkiem na mecie i będzie w generalce na 2 pozycji …

   ale to takie moje wymysły dotyczące teorii spiskowych …

   • Przeciez wiadomo, ze Brad jest holowany przez Hamerykanski okret podwodny o napedzie atomowym :)

 6. Dmuchamy cały czas,są już efekty,ale to co Gutek wyrabia sprawia!!Że nie potrzebuję kawy,jak zobaczę rano takie wyniki jak dzisiaj to zaraz mnie ciągnie choć popatrzeć na morze (choć wczoraj pobujałem się na Zatoce) nie potrzeba mi kawy do południa na pewno ,o toaście na wieczór na razie nie wspomnę.
  Go Gutek Go..go go….

 7. Wow Gutek waczy dopalacze,16,3 na liczniku .
  Gutek!!! Gutek!!! Gutek!!!

 8. Proponuje taka zoorganizowana akcje. Ci z Europy dmuchaja w zagle Brada, Derka i CSM, zeby mieli pod wiatr. A Polonia Amerykanska i Kanadyjska dmucha w rufe Gutka.
  Dmuchamy na raz…

 9. JA nie spie u mnie 1:30 am jestem zafascynowana rywalizacja – ….tak trzymac !!!!
  ….

 10. Kto wlacza strone zanim wypije kawe, reka do gory.
  Towarzystwo nie moze zyc bez siebie, tak blisko siebie plyna.

 11. Godz. 0.00 Wg. Predictwind ,kolejność i szybkości : Brad 11,5 w, Gutek 13,7, Chris 13,7, Derek 13,4 !!! Tak trzymaj! Do La Rochelle :):):)

 12. haha!!! tak to sobie Gutek zaplanował… sprytne:)
  Go Gutek GO!!!!!!!!!!!!!

 13. Ha, objechał ich Gutek dookoła!!
  13,7 na liczniku o północy (tyle co Chris i 0,4 szybciej od Derka) i „zagina parol” do góry, a pan Brad… odpuścił i zjeżdża w dół z prędkością 11,5… Co się porobiło? Z prawej burty Operona czerwona strzałka czyli + 5 węzłów premii. Oj, rano czeka nas miła niespodzianka.

  Gu-tek! Gu-tek! Gu-tek!
  Niech Cię bukszpryt prowadzi do mety.
  Po zwycięstwo.

 14. Tu nie chodzi o sprzęt. On jest ważny przed startem, wtedy można porównywać i decydować. Na trasie ci, którzy podjęli ten wysiłek nie powinni nic mówić o sprzęcie, że jest lepszy czy gorszy. Inna sprawa, to awarie, a te już zahaczają o stopień zużycia…
  Wiadomo, że Gutek ma kłopot z refowaniem grota i to skłania go do lżejszej taktyki, ale panowie obok tego problemu chyba nie mają…

  Na 2100 z prędkością 7,4 podobno prowadzi Spartan, za nim Le Pingouin 10,9 kn, Operon 8,4 i Active Home 4,6w. Kolejnosć na mapie jest zupełnie inna, ale nie o to chodzi… Gutek jako pierwszy wszedł już w strefę półwiatrów, inni halsują… Jednak już o świcie u góry powrócą silne wiatry „tyłowe” i pójdzie jak z procy aż pod Irlandię. Plan Gutka chyba się właśnie ziszcza, trzymajmy kciuki.

  Go, go, go Gutek, go!

 15. Tak sobie popatrzyłem na daty wodowania wszystkich jachtów i ich osiągnięcia Operon-1991, pozostałe 1997 -98 -99r, a więc to już takie muzeum żeglarstwa oceanicznego.
  To, że Operon jest polski i będzie stał w Polskim porcie, bedzie go można dotknąć, a na dodatek wyczarterować to duża sprawa… dla narodu szczurów lądowych jakimi niewątpliwie są Polacy. Uwielbiamy Małysza, a nikt nie zna Jabłońskiego, który był Mistrzem Świata i Ęuropy kilka razy więcej… takie media.
  Wracając do regat – formuła w której oni dokładnie znają swoje pozycje uniemożliwa jakieś spektakularne zagrania, pilnują sie na wzajem- taka zasada. Zatem zadecyduje łódka i troche fartu (prywatne wiatry) bo przecież nie płyną tam nowicjusze i wyciskają z łodek co się da…

 16. Może płyną do Marsylii?
  Zaczął chyba Derek, ale lekko się odchylił, a Gutek poszedł głębiej… Major wytrzymał najdłużej, ale tez uległ i dał nura w dół. Zobaczymy w nocy co z tego wyniknie.
  Sprawa jest prosta: u góry jest teraz wiatr w dziób, silny i b. silny; na dole pojawił się front z wiatrami z tyłu(słabymi), więc poszli panowie tam. Ale teraz będą się ścigać ze sobą, bowiem pan Brad zapewne pójdzie jeszcze wyżej i zawita na metę… już we czwartek! Pod genakerem w glorii i chwale.

  • Coś tak czuję, że Gutek pociągnął towarzystwo na dół a teraz zniknie nam na 24 godziny… ;-)

 17. wg tego co widzę, Gutek ma jakiś plan którego nie rozkminiłem (pewnie nastawia się na bramkę czasową) a Derek z racji, że jest na Gutkiem stara się go przykryć. Chris robi to samo z Derekiem. na to mi ta sytuacja wygląda. A Brad wystarczy że ukończy ten etap więc leci prosto przed siebie.

 18. Po co Oni odjezdzaja na poludnie Czort znaju ! Chyba znowu nie bede mogl spac z nerwow. A bylo tak pieknie -wszyscy razem . Mogli robic sobie zdjecia na wzajem. Czy ktos mi moze to wyjasnic ? Przeciez Brad plynie jak po sznurku -po prostej do mety, Co Oni wyprawiaja ? Znow zaczal Gutek !

 19. Zagrywka pokerowa… Trzech na jednego, jeden przeciwko trzem, ale ten jeden to lider non-stop, to facet, który pokazał swoje prawdziwe oblicze pod Hornem, a drugi raz pod Nową Funlandią. To gość, który nie ima się sztormom, facet który idzie na całość, a teraz pokazuje, że widzi już La Rochelle – to Brad van Liew – Amerykanin i Holender w jednej osobie. Może dlatego tak płynie, za chwilę tylko on popłynie „pod prąd”. Niesamowite…

 20. GUTEK w TVP Sport ! Trzy transmisje w tym tygodniu . Niedziela 22 Maja-godz. 14.00 /Wtorek 24 Maja-godz 19.35 / Czwartek 26 Maja-godz 08.20 !!!!!!!! Podaj te wiadomosc dalej.

 21. Gutek „kombinuje” jak ustawić się najlepiej, przed zmianą kierunku wiatru. W nocy z niedzieli na poniedziałek predictwind „przewiduje ” kierunek wiatru od wschodu. Interesujące… !!! Pozdrowienia dla Wszystkich!!!

 22. Hej!
  Właśnie wróciłem z garażu gdzie kończe remontować moja 470-tkę… jestem bardzo zmęczony ale cały czas w żeglarskim klimacie… i tu taka niespodzianka:) Gutek awansował o jedna pozycję! Teraz mogę iśc spac spokojnie:)
  GGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 23. Dmucham dalej bo dobrze idzie.Dzisiaj na Zatoce Gdańskiej koło Górek kilkanaście małych żeglarzy walczyło,mimo kiepskiej pogody.Za to przy Gdyni kilkadziesiąt maluchów walczyło,serce rośnie .Może z tego będzie paru „Gutków”jest nadzieja!!!
  Póki co Gutek Go go go go…….

 24. Derek 0,7 w. / Major 0,4 w. / Brad 1,1 w. – wszyscy o tyle wolniej od… Gutka! 13,9 na zegarze. Kto by przypuszczał, że oni będą się ścigać na ułamki. A jeszcze nie tak dawno płynęli pod Antarktydą.

 25. Gvee,
  Po pierwsze ja na pudlo caly czas licze ;). Ktos kiedys powiedzial ze dopoki pilka w grze wszystko jest mozliwe. Tak samo tutaj, tak dlugo jak wiatr wieje wszystko sie moze zdarzyc ;)
  A po drugie nikt nikogo nie sledzi samo poprostu tak wychodzi. Bez urazu dla Miksta ale jezeli mialbym sledzic to pierwszego zeby w mysl zasady „idz za pierwszym to napewno bedziesz drugi ;)
  Pozdrawiam Piotrek

 26. Hej Panowie !
  Na stronie Virtual Regatta można emaliować do obucha, napiszcie też do mnie bo też – jak Wy – na pudło nie mam szans. A Piotrek jak śledzi to niech się nie przyznaje bo na … Derka wyjdzie ! ;)
  Kilo wody pod stopą !
  GGG – Gvee

 27. Din mozna powiedziec, ze ostro poszedles po bandzie ;) Mam nadzieje ze lodka wyszla bez szwanku ;) I pamietaj, ze jak piles to nie prowadz ;)

 28. Wg. Predictwind na godz. 6.00 : Gutek 12,5 kn, Derek 12,2, Brad 11,7, Chris 9,3 :) :) :)

 29. No ja wlasnie tez postawilem spina i dokladnie 13.6 na liczniku :) Mozna teraz sie troszke isc przespac ;) bo zona mnie skwitowala dzis ze chyba jestem crazy ze chce mi sie po nocy tak siedziec ;)
  Wiec wychodzi na to ze to ja Ciebie sledze ;) Zawsze ponoc latwiej gonic niz byc gonionym wiec pilnuj sie bo jestem tylko troszke ponizej ok 3 mil ;)

  • U mnie skoczyło już do 14,2 w. Pasjonująca jazda, ustawiłem KK 90 i tak aż do rana. Też odsypiam jak się da. Budzik pracuje… :)

   • A ja wjechalem na „mistaken point” w Nowej Funlandii. Nazwa pasuje jak ulal :) Tak to jest jak sie po nocy steruje pod „wplywem” :)

    • Ładny rykoszet zrobiłeś, od razu płyniesz szybciej. :) Goń lidera! My tu nieco niżej robimy swoje.

 30. Zrobilo sie bardzo ciekawie :) i kto by pomyslal ze po tygodniu regacenia sie chlopaki beda „prawie na wyciagniecie reki” z malym wyjatkiem Krzyska. Ale naprawde malym. Moze teraz Gutek bedzie stresowal Darka plynieciem ciagle na ogonie tak jak to mialo miejsce na Oceanie Poludniowym. Napewno bedzie troszke nerwow i trzymam kciuki oby plan Gutka wyszedl w 100% i obylo sie juz bez nawet najmniejszych problemow.
  Klasycznie GoGutekGo czyli 3xG ( kiedys chyba bylo 3xTAK a teraz 3xG) ;)
  P.S
  Mikst odnosnie virtualnej rzeczywistosci regatowej od kilku dni mam wrazenie, ze ktos kogos sledzi i nie wiem czy to ja Ciebie czy Ty mnie ;)
  Pozdrawiam Piotrek
  Naw

  • Dogoniłeś mnie! :) Brawo. U mnie na ekranie jest, że ja u góry, Ty na dole, u Ciebie pewnie odwrotnie. Hop, hop – postawiłem już spinakera i mam 13,6 w.
   Gutek płynął w nocy szybciej od Brada i to cieszy szczególnie. Warto ciągnąć za nim, bo zgodnie z zasadą: „pilnuj pierwszego, to będziesz drugi” może być przed trzecim. A pan Major też nie odpuszcza…

 31. Czuję, że jutro rano CSM będzie ostatni, a Gutek znów na pudło i równiutko z Derekiem sobie popłyną, jak to już wcześniej bywało. A potem, już tylko Brada gonić!
  Super się robi – dawaj Gutek!!! :)

  • Cos mi sie wydaje, ze Gutek lepiej trymuje zagle, bo teoretycznie Dareka lodka jest szybsza. Albo poszedl bardziej na polnoc i ma lepsze wiatry. Jedno jest pewne Gutek tanio skory nie sprzeda i bedze walczyl do konca.

 32. Godz 18 : Gutek 11,2 kn, Brad 12kn, Derek 9,7kn, Chris 7,2kn !!! :) :):)

 33. JEST DOBRZE ! Tylko Brad odjezdza, reszta cala trojka w zasiegu 19 tu mil ! A moze byc jeszcze lepiej- zobaczymy rano w sobote.

 34. Mimo ,że tam zimno to jednak coraz cieplej nam na sercu i chyba chłopcom też których dojeżdża.Dmuchajmy więc, może jeszcze dziś?……..Gutek go go go!

 35. I bardzo dobrze że będzie szansa na Operona. Kiedyś, kiedy organizowałem incentive dla dużej firmy koniecznie szukałem Warty Polfarmy i się nie doszukałem :(

  POzdrawiam,

  Go, Gutek, Gooooooooooooooooo

 36. Orientacyjnie – jak zostanie naprawiony (kil i szyna masztu); wszelkie pytania proszę kierować pod email podany w tekście – ja nie mam żadnych dokładniejszych informacji.

 37. Orientacyjnie, w jakim terminie ma się odbyć to przeprowadzenie Operona do Polski? :)

Możliwość komentowania jest wyłączona.