Gutek przed startem

Ainhoa Sanchez / VELUX 5 OCEANS


Z Gutkiem w Punta tuż przed startem rozmawiał Paweł Paterek (TVP/Żagle). Pozdrawiamy!
Nagranie: GUTEK_PRZED_STARTEM_27.03.2011_PL

16 komentarzy do “Gutek przed startem

 1. Gutek na 4 pozycji? No nie może tak być !!! Operon walcz! Gutek Go Go !!!! Wszystkie żagle w górę, ścigać, gonić nie odpuszczać !!!

  • Wow! On chyba przyjął strategiczną pozycję do odjechania na ocean, gdzie powieje mocniej niż pod brzegiem. Tak coś czuję. Do tyłu nikt się nie ogląda…

 2. Jest artykulik o Gutku na sailinganarchy :) chyba Gutek cieszy się ich sympatia. Na stronkę trafiają tylko jego zdjęcia, no i oczywiście Brada, bo americano :) Fajnie zobaczyć Gutka na stronie, która stara się pisać tylko o „the best of the coolest” :D

  Jest jakieś info? Co się dzieje, że juz 15 mil? Mam nadzieję, że nic złego, że to tylko Babcia’s effect.

 3. Czy ktos moze podac informacje o tym jaki servis (program) pogodowy Gutek uzywa ?

 4. Nareszcie wracamy do normy, czyli RV do 6 godzin.
  Trochę mnie zmartwiło, że Gutek nie dał rady do końca naprawić kilu (czy kila?).

 5. Wirtualna mapa mówi o wietrze płd.wschodnim o sile 10-15 w nocy, 15-20 w dzień i 20-30 następnej nocy (powyżej Porto Allegro). Optymalna droga bardzo blisko brzegu, ale tam dużo statków… Tak wiec początek wygląda przyjemnie. Ciekawy jestem taktyki pana Majora. :)

  • Nie wiem o jakiej wirtualnej mapie piszesz, bo u mnie na PredictWind Weather Analysis nie widać strzałek z wiatrem. Wiesz co z tym zrobić?

   • u mnie to samo (strzałki się pojawiają dopiero w dużym oddaleniu). miejmy nadzieje że jutro specjaliści odpowiedzialni za stronkę przywrócą ją do normy ;)

   • Ja mam dostęp do mapy Virtual Regatta (ta sama trasa, ten sam czas) francuskiej firmy Paco Tools. Po niej płynę „palcem po mapie” razem z Gutkiem. Niestety trzeba się zarejestrować w VR, żeby z niej korzystać.

 6. :) brak jeszcze komentarza Krzyśka,ale zapewne niebawem się pojawi:)
  Guteeek!!!!!!!!

 7. Patrzyłem na ugriba i wiatry szykują się w pierszej połowie bardzo zmienne i nieprzewidywalne, pozatym czeka chłopaków przeskoczenie przez fazę ” parkingową” na wysokości Brazylii… na dobrą sprawę trzeba jechac na zmianach i stosunkowo blisko brzegu…. jakiejś strategii ja specjalnie nie widzę … niech się wypowie nasz „pokładowy meteorolog”. Za zakrętem to już niestety warunki dla Brada i Spartana…

 8. Wygląda na to że na początek wszyscy zawodnicy włączyli tryb ukryty, albo znowu kolegów od rejswiuera zaskoczyła frekwencja ;)
  Trochę fotek ze startu jest na FB, a Gutek oczywiście pierwszy minął pierwszy znak kursowy.
  W każdym razie Gutek już zasuwa, a my mamy znowu co robić co 6 godzin.

  Pozdrawiam wszystkich przed monitorkami w ten niedzielny wieczór.

  Go Guuuuuuuuuuuutek, Gooooooooooooooooooooooooooooooo

Możliwość komentowania jest wyłączona.