Brad na finiszu

FOT. Ainhoa Sanchez / VELUX 5 OCEANS


Brad dziś finiszuje. Powinien dojechać po południu/wieczorem naszego czasu. (Przesunięcie między PL a Charleston wynosi – 6 godzin.) Na razie cała trójka „szybko stoi” bo wieje im 3 węzły. Zmian w kolejności więc niestety nie będzie. Piszę „niestety” bo dla Gutka najlepiej by było, gdyby kolejność była zdecydowanie inna. Wygląda na to, że spełni się scenariusz z wyrównaniem punktów między Gutkiem a Derekiem. Cóż – prawo sportu (nie chcę tu wdawać się w dyskusje, czy „sprawiedliwy” jest system punktów taki a nie inny). Dziś wieczorem zadzwonię do Pana Gutka po nowe wieści – mam nadzieję, że będzie to już po wizycie u lekarza, na którą wybiera się dziś w towarzystwie naszego dokumentalisty z North One Television, Careya Dunna. (Naprawdę liczę, że ten serial dla Discovery będzie dostępny w Polsce – jeżeli nie online lub w telewizji to przynajmniej na DVD.) Dziś od rana mam kłopoty z aktualizacją strony – wprawdzie nie jest niedziela, ale Niemcy nie przewidzieli że jak jest meta w Stanach i Brad dojeżdża pierwszy to ruch się zwiększy. Może powinni wróżkę zatrudnić … Tak więc gdyby tu się wysypało, świeże newsy z mety będą na Fb.

9 komentarzy do “Brad na finiszu

 1. No to Brad już w domu. Gratulacje.

  Zobaczymy co teraz Darek z Krzysiem zrobią.

  Gutek, fajnie że już kaszlesz bez bólu ;) Życzę dużo zdrowia i spokoju na czas dokończenia 4

  legu. Będziemy ci mentalnie towarzyszyć.

  Pani kierowniczko, czy możemy prosić o więcej info z Brazylii? I nie chodzi nam o karnawał;)

  POzdrowienia,

  Paweł

 2. Powrót na ocean w czwartek! Pomyślnych wiatrów, dużych przebiegów dobowych, bezpiecznego dopłynięcia do Charleston!!!

 3. A ja mam tylko i az 300 mil, ostatni przebieg dobowy nie wiem czy byl 60 mil, a wg wszelkich znakow na wodzie, ziemi i na prgnozach pogody nie wyglada ze sie doczekam jakis huraganowych wiatrow wiec bede pewnie na mecie pod koniec tygodnia ;)
  Nie pozostaje nic innego jak cwiczyc cierpliwosc ;)
  A tak przy okazji musze powiedziec ze bardzo skapo ostatnio z jakimi kolwiek informacjami z Brazylii, czy ktos wie gdzie znajduje sie ksiazka skarg i wnioskow?
  Pewnie ja zwykle u kierowniczki sklepu ;)
  Pozdrawiam Piootrek

 4. No to mamy etap przedłużony o dwa tygodnie! „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.”
  Wśród wirtualnych żeglarzy na mecie są już Polacy: AIKI 50 z wynikiem 563 i Abomey 1048 na 80689 startujących. Brawo! Ja mam jeszcze 78 mil…

 5. Czyli czekamy wieczora,Gutek zdrowy,wypływa, Brad świętuje ,a my zaczynamy przecierać monitory i spokojnie kibicować Gutkowi,takie zatrzymanie w kadrze zrobi dobrze Gutkowi i już z rozpędu popłynie dalej,aby w ostatnim etapie pokazać reszcie gdzie raki zimują.Czekamy na zdjęcia całego bukszprytu i żebra.

Możliwość komentowania jest wyłączona.