Kolejne święta na morzu

fot. Z. Gutkowski / Operon Racing


Gutek już za równikiem. Dziesiąty raz. Mówi, że nawet statki się pochowały do portów. Miał za to pasażera na gapę – zabłąkanego ptaszora, który najpierw go wystraszył, bo siedział na nadbudówce i w środku nocy zaczął machać skrzydłami, a potem spokojnie siedział na tratwie i odpoczywał. Jajko na zdjęciu jest prezentem z Punta del Este od Chrisa Stanmore-Majora.
Poniżej nagranie trochę mniej oficjalne niż to na stronie głównej. Wszystkim życzę wesołych świąt – a my wszyscy życzmy Gutkowi, żeby bezpiecznie i zdrowo dopłynął do mety. Gutek, trzymamy kciuki!
GUTEK 23.04.2011 WESOŁYCH ŚWIĄT

16 komentarzy do “Kolejne święta na morzu

 1. Halo Halo ! Operon z Gutkiem Tak zasuwa Ze moze pobic przelot Brada. Tylko ze zaczynaja sie dziwne zjawiska Trzeba wiec bardzo uwazac na Trojkaty B, ptaki sterowane radiem z kamerami w oczach, statki widma ktore robia Boooo, a takze zeby nam Gutka nie trafila jakas wstretna latajaca ryba dwu- funtowa.Jednym slowem szczescia dalszego ,a miejsca blizszego.

 2. Spóźnione życzenia świąteczne.
  Gutek nie potrafi płynąć wolno, idzie jak by mu Derek deptał po piętach.
  Gutek jesteśmy z tobą przy RV.

 3. Time: 25 Apr 2011, 11:00
  Latitude: 5 50.288 N
  Longitude: 47 07.810 W
  Heading (true): 308
  BSP (knots): 11.3

  Rekord prędkości! Brawo. Tak trzymać Kapitanie.

 4. Dla Gutka oczywiście świąteczne życzenia wszelkiej pomyślności, jednak nie zapominajmy o naszej Pani Gospodyni, dzięki której wiemy co u Gutka słychać.
  Pani Milko radości na święta, radośnie mokrego poniedziałku i słonecznego spokoju na każdy dzień :)

 5. Świąteczne pozdrowienia z Polski.
  Trzymaj się Gutek, jesteśmy z Tobą w ten świąteczny czas :-)
  Na oceanie pusto, ale my siedzimy na drugim końcu łącza, myślimy o Tobie i trzymamy kciuki…
  Życzymy przede wszystkim pomyślnych wiatrów, dużo odpoczynku dla żeber oraz żeby tradycja jutrzejszego lanego poniedziałku w nie spełniła się w rejonach przez które płynie Operon ;-) ;-) ;-)

 6. Spokojnie jak po sznurku do Charleston, 8-10 kn , piękna jazda , bez stresu, bez rywali obserwujących każdy ruch. 200-240 nm dziennie nie obciążając Operona i regenerując własne siły i zdrowie czego można życzyć więcej, Gutek tak trzymaj !!!

 7. Gutku,
  Wszystkiego najlepszego, powodzenia i zdrowia, oby Ci wiatry sprzyjały.Serdeczności i wierzymy w Ciebie
  Jerzy

 8. Mocy w żaglach i mocy w sobie!
  Bo to święta odrodzenia!
  Co prawda u Ciebie tego nie widać, ale tu w Polsce wszystko budzi się bardzo gwałtownie
  do życia.
  Najlepszego!

 9. Niezmiennie razem z Tobą w ten Świąteczny czas.
  Wszystkiego dobrego.
  Tomek
  „melon” z rodzinkom

 10. Tak jest! Zwłaszcza w Te Święta nie zapominamy o naszym żeglarzu i życzymy, aby były spokojne i tak świąteczne, jak tylko się da (nawet bez pisanek ;-) ). I nieustannie – zdrowia i pomyślnych wiatrów!
  Alleluja!

 11. Alleluja! Jezus zmartwychwstał, a Ty wyruszyłeś z portu. A zatem wiary w lepsze jutro i energii do pracy nad samym sobą. Serdeczne świąteczne pozdrowienia. Alleluja i do przodu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.