23.02.2011, godz. 17.45 UTC – HORN NA TRAWERSIE


Gutek minął Horn, godzina jak w tytule, jako czwarty Polak dokonał tego samotnie – WIWAT!!!!!!
Mówił, że najpierw było stado delfinów, wiało delikatnie z baksztagu, świeciło słońce a obok płynie fregata pod pełnymi żaglami. Na chwilę zapomniał o kłopotach, cieszy się bardzo, że się udało. Należało mu się za te wszystkie stresy – dziękować Neptunowi i prosić, coby ten kil trzymał. My też się cieszymy, baaaardzo gratulujemy, trzymamy kciuki, żeby było dobrze i żeby dojechał do Punta del Este – no i do mety, rzecz jasna.
Ja się mało tu odzywam ostatnio, ale sporo się dzieje, liczę na wyrozumiałość …

29 komentarzy do “23.02.2011, godz. 17.45 UTC – HORN NA TRAWERSIE

 1. Gratulacje dla Gutka a w zasadzie dla całej szczęśliwej trójki. Poczekajmy jeszcze na Chrisa bo chyba nie ma tak lekko. No i „wytrzymałości” dla OPERONA.
  Jak mówi Gutek -„módlcie się do Neptuna i wszystkich Świętych, żeby mi kila nie zabrali”

 2. Gratulacje dla GUTKA i dzięki dla Neptuna !!!
  I wyluzujcie !
  U prawdziwego mężczyzny sworzeń zawsze wytrzyma !
  Dzięki, pozdrawiam – Gvee

 3. Hura!!
  Ręce same składają się do oklasków. TAKIE osiągnięcie to wielki sukces wytrwałości i samozaparcia. Tyle po drodze przeszkód, a Gutek płynie.
  Jeszcze raz wielkie brawa i sprzyjających wiatrów w dalszej części regat.

 4. Chwilę mnie nie było a tyle się działo.
  Gutek Gratulacje, zdjęcia z Hornu pokazują że wszyscy Brad, Gutek,Derek i Chris macie specjalne względy u Neptuna. Wszyscy, którzy opowiadają o nie sprzyjających warunkach w okolicy Hornu opowiadają bajki!!! Macie szczęście że trafiliście na warunki pogodowe które są wyjątkiem potwierdzającym regułę.
  Gutek !!! Gutek !!! Gutek !!!

  • Przypomniala mi sie scena z filmu ‚Bunt na Bounty”, podczas której kapitan odpowiada, ze sztormowali 31 dni kolo przy; Hoorn i przeplynal w tym czasie 85Mm

 5. Dedykuje dla Gutka tą szantę:

  Potraktój Horn jako tą Dziewczyny z piosenki.
  Tomek

 6. Radosci nie ma konca, WIELKIE GRATULACJE dla GUTKA od tych co Cie znaja i kochaja -WSPANIALY WYCZYN . WSZEDLES do panteonu polskich samotnikow ktorzy oplyneli HORN a dla przypomnienia mlodym entuzjastom zeglarstwa byli to : HENRYK JASKULA, KRZYSZTOF BARANOWSKI, TOMASZ LEWANDOWSKI, a teraz ZBIGNIEW GUTKOWSKI. ZEGLARZE w USA juz chlodza szampana na powitanie w CHARLESTON. TAK TRZYMAC,……szczegolnie teraz POLSKA potrzebuje takich leaderow…

 7. Wielki SZACUN Gutek :). Widac doceniaja Twoja robote na gorze i na dole, bo i niebo czysciutkie i fala niewielka ;) a przy Hornie niewielu tak mialo. Naprawde wielki szacun Gutek. Dacie rade :)
  Go Gutek Goooooo i „Fly with the wind” jak to ktos tutaj powiedzial i do zobaczenia w Charlestone.

 8. To jest wielkie wydarzenie dla polskiego żeglarstwa. Kto wie czy nie przełomowe. Świetna żegluga Gutka i kolejny sukces. – Brawo Kapitanie i tak trzymaj! Jesteśmy z Tobą aż do mety. Go one! Moc jest teraz.

 9. Gratulacje!!! Dzięki temu co robisz i w jakim stylu, pomimo 2 miejsca bijesz na głowy swoich rywali i spełniasz nie tylko swoje marzenia, ale także wszystkich, którzy mocno trzymają za Ciebie kciuki, Pozdrawiam

 10. Wielkie gratulacje Gutek! To wyczyn, dzięki któremu stajesz się jednym z Wielkich światowego żeglarstwa. No i przeżycie, którego (tak czysto teoretycznie :) ) bardzo Ci zadzroszczę! A na tą piękną pogodę to musiałeś nieźle sobie zasłużyć.

 11. Stopy wody pod kilem… i mocnego sworznia w środku!!! Gratulacje i powodzenia w dalszym rejsie!!!

 12. Gutek,wielki szacunek dla wyczynu,którego dokonałeś! Będziesz miał o czym wnukom opowiadać,bo wrażenia i satysfakcja z niego pozostaną w twojej pamięci na zawsze.
  Gutek,za TWOJE ZDROWIE piję naleweczkę z truskawek.
  Go Go Go!
  Leszek

 13. Wiwat Gutek!!!! cieszymy się z Tobą ,będziemy się martwić tym kilem za Ciebie ,a Ty płyń spokojnie, Brad czeka niech sobie nie myśli,a my wypijemy Twoje zdrowie i Operona,no i Horna bo się na Ciebie nie gniewa Gutek go! Gutek go!

 14. Gratulacje Gutek!!!!! Prosimy o kilka fotek lub film. Tym razem nie silnych lecz pomyślnych wiatrów.

 15. Gratulacje Gutek!!!!
  Czwarty Polak w historii to brzmi wspaniale bo i osoba o której mowa jest wspaniała. Chciałbym być w gronie tysiąca polaków którzy czegoś dokonali.
  Co do kila to po komentarzach wynika, że jest to łożysko ślizgowe, (czyli „panewka”) a takowe nawet rozklekotane wiele jeszcze wytrzyma. Mocno klekocze gdy jacht pracuje na fali ale nic więcej. Byle uf sworzeń nie zaczął sie tylko wysuwać to wszystko będzie dobrze. Tego życzę Gutkowi i nam wszystkim.
  Szefową prosimy o jak najwięcej informacji!!!!!
  Tomek

  • Nagranie audio będzie jutro, krótkie bo najpierw Gutek musiał się meldować ratonikom z Chile przez drugi telefon a potem poleciał na pokład bo zaczęło się rozwiewać. Obiecał fotosy, kamery też nie zawahał się użyć, mówił że wyśle coś na pewno. Czekamy. No i raz jeszcze – hip hip hura!

   • Moje spoznione ;Hip,hip Hurra!
    Gutek ! Gratulujac-Chyle czola!
    I poklon sie od nas Przyladkowi !

 16. Gutek,
  Wieeeelkie gratulacje :) :) :)
  Cieszymy się że tym razem Neptun okazał się łaskawy i w nagrodę za trudy i dzielność nagrodził widokiem na Horn.
  Właśnie przed chwilą zrobiłem sobie „zrzut” z ekranu z „rejswiuera” z małą, niebieską łódeczką mijającą Horn.

  Powodzenia i dobrych wrażeń :)

  Paweł

Możliwość komentowania jest wyłączona.