Kolejny cel Radka: Transgascogne

Wczoraj wieczorem Radek Kowalczyk wyruszył w drogę do Francji, gdzie 26 lipca wystartuje w regatach Transgascogne – kolejnej i ostatniej dla niego eliminacji do Mini Transat.

Transgascogne to regaty przez Zatokę Biskajską. Dla jachtów Mini 650 wyścig bardzo trudny ze względu na specyfikę akwenu, mającego wśród żeglarzy bardzo złą sławę. Zawodnicy mają do pokonania 600 mil, w dwóch etapach. Startują z francuskiego Port Bourgenay (Talmont-St.Hilaire, niedaleko La Rochelle), a portem przystankowym i jednocześnie zwrotnym będzie hiszpańskie Luanco, położone 5 km od Gijon. W regatach Transgascogne żeglarze startują w dwóch kategoriach – solo i dwuosobowej, a jachty są również podzielone na dwie grupy – Proto i Serie. Kowalczyk popłynie sam, gdyż tego wymagają od niego przepisy eliminacji.

„Wszyscy najlepsi zawodnicy klasy Mini startują w tej samej grupie co ja – Proto Solo. Dzięki temu będę miał możliwość zmierzenia się z nimi jeszcze przed Mini Transat” – mówił Radek dziś rano. „To stawia poprzeczkę bardzo wysoko, ale ścigać się z najlepszymi zawsze warto. Moim głównym celem jest kwalifikacja do regat przez Atlantyk” – dodaje.

Przez cały pobyt we Francji Radkowi towarzyszył będzie Étienne Bertrand, konstruktor jachtu, który będzie pomagał w trymowaniu i ustawianiu jachtu CALBUD 894. Planowana jest również sesja treningowa w Lorient lub La-Trinité-sur-Mer z udziałem innych zawodników klasy Mini.

We wtorek 21 lipca jachty zgłoszone do regat Transgascogne muszą już znajdować się w porcie startu.

Oficjalna strona regat: http://www.transgascogne.com

fot_calbud_team

fot. CalbudTeam

Trasa regat Transgascogne - z Francji do Hiszpanii przez Biskaje i z powrotem / GoogleMaps

Trasa regat Transgascogne – z Francji do Hiszpanii przez Biskaje i z powrotem / GoogleMaps

2 komentarze do “Kolejny cel Radka: Transgascogne

  1. – Mieszczą się pod wiaduktami?
    Parę godzin temu czytałem dywagacje na temat wyciągania balastu z kila, jachtu holowanego na przyczepce i… wynikającego z tego faktu zachwiania stanu równowagi na zakrętach. Ale w Calbudzie jest bulb, który obniża środek ciężkości jachtu.
    Fajna przygoda.

Możliwość komentowania jest wyłączona.