Rok 2018 rekordowy pod względem oglądalności treści żeglarskich

Sunset+Vine, brytyjska firma będąca producentem i dystrybutorem filmowych treści sportowych dla różnych klientów ogłosiła podsumowanie roku dotyczące programów żeglarskich. Publiczność poszukująca takich treści rośnie, co przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie ze strony kanałów TV.

[Poniżej tłumaczenie (moje) ich informacji prasowej, którą dzisiaj dostałam. Oczywiście, moim zdaniem do poniższych rewelacji należy zachować odpowiedni dystans, ale zdecydowałam się opublikować tę informację, bo po pierwsze jest ona dobrą informacją, a po drugie, wszystko na to wskazuje, prawdziwą. Dotyczy jednej firmy, to fakt, ale nie jest to ani firma przypadkowa, ani mała – to duży producent programów sportowych. Jeżeli oni widzą wzrost, to widzą też sens w dalszej produkcji, co ma swoje dalsze pozytywne konsekwencje. Oglądajmy i my, bo to dobry kanał jest, a nie sądzę, żeby któraś z krajowych telewizji go pokazywała. Po angielsku, ale mówią wyraźnie. MJ]

„W roku 2018 ponad 60 stacji w 200 krajach pokazywało comiesięczny magazyn filmowy dotyczący żeglarstwa, będący wspólną inicjatywą producenta Sunset+Vine oraz World Sailing. Każdy 30-minutowy odcinek zawiera informacje dotyczące bardzo szeroko rozumianych wydarzeń regatowych, od wyścigów non-stop dookoła świata do wydarzeń związanych z IO oraz cyklami Grand Prix.

Ale liczby związane z „tradycyjną” dystrybucją TV to jedynie część dobrych informacji. Rośnie oglądalność wśród publiczności cyfrowej, co pozwala myśleć o tym, że treści sportowe zyskują na popularności. Widownia kanału You Tube The World Sailing Show regularnie co miesiąc przekracza 200 000 osób. Od momentu uruchomienia kanału w styczniu 2016, zawarte tam treści zostały odtworzone ponad 3,3 mln razy.

Po zaledwie 3-letniej obecności w przestrzeni cyfrowej, The World Sailing Show osiągnął wyjątkowe wyniki, a oglądalność wciąż rośnie (…) Nasza decyzja, że powinien być to program obejmujący bardzo szeroki przekrój staranie dobranych tematów, od superjachtów do hydroskrzydeł, od klas olimpijskich do regat dookoła świata okazała się bardzo dobra. Oglądalność kolejnych odcinków rośnie – trzy ostatnie odcinki przekroczyły barierę 100000 odsłon, a wydanie ze stycznia 2019 ma ponad 150000 odsłon po trzech tygodniach od premiery” – mówi Sarsfield Brolly, dyrektor ds. partnerstwa medialnego Sunset+Vine.

O ile sam program The World Sailing Show jest najważniejszą produkcją na kanale You Tube o tym tytule, można tam znaleźć również inne treści, skierowane do bardziej wyspecjalizowanego widza. Są informacje dotyczące Pucharu Ameryki, Volvo Ocean Race, 52 Super Series. Dzięki temu liczba subskrybentów rośnie, a producent planuje rozszerzenie tego rodzaju oferty.”

Statystyki Sunset+Vine są następujące:

  • ogólna liczba odsłon na kanale YT (od stycznia 2016): 3,383,287;
  • rok 2018: 202,460 godzin / 1.78 milliona odsłon;
  • przeciętna liczba odsłon programu miesięcznie: 50 000;
  • przeciętna liczba odsłon na kanale miesięcznie : ponad 260 000 (obecnie);
  • szczytowa liczba odsłon na kanale miesięcznie: ponad 300 000;
  • najlepsza oglądalność programu: 213 853 odsłon;
  • najlepsza oglądalność sektora tematycznego: 359 209 odsłon;
  • oglądalność w zależności od urządzenia użytkownika: komputer (38%); TV (27%), telefon (19%): tablet (14%); inne (2%);
  • oglądalność w zależności od kraju (pierwsza 10, rok 2018): USA (23%); Australia (7.0%); UK (7.3%); Kanada (5.4%); Niemcy (5.3%); Nowa Zelandia (4.3%); Francja (4.0%); Holandia (3.2%); Włochy (3.1%) i Szwecja (2.4%);

Powyższe liczby pokazują, że popularność żeglarstwa rośnie. Byliśmy świadkami najciaśniejszego finiszu w 45-letniej historii regat Volvo Ocean Race oraz najliczniejszych Mistrzostw Świata w duńskim Aaarhus. W przypadku VOR, firma Sunset+Vine odpowiadała za dystrybucję treści newsowych, co przełożyło się na ponad 3 300 godzin emisji telewizyjnych o wartości (wg odpowiednika reklamowego) 429 mln euro (wzrost o 46% w odniesieniu do poprzedniej edycji tych regat). Sunset+Vine również zapewniała cotygodniową emisję treści cyfrowych na ponad 70 kanałach. W przypadku MŚ w Aarhus zapewniono programy u 59 nadawców będące mieszanką transmisji na żywo oraz relacji dotyczących najważniejszych momentów, co było rekordową liczbą dla tego typu wydarzenia. Jak dotąd były to największe z odniesionych sukcesów.

Sarsfield Brolly dodaje: „Rok 2018 był wyjątkowy pod względem atrakcyjności żeglarstwa, zarówno dla dystrybutorów treści jak i dla widzów. Był to również rok wyjątkowy dla naszej firmy, udało nam się zdobyć dla tego sportu nowych fanów oraz podnieść jego popularność”.

Link do kanału na YT: https://www.youtube.com/channel/UCwG9Ah2xXDR4CmgsrzYaLCQ

Link do strony Sunset+Vine: http://www.sunsetvine.co.uk/about/london.html

1 komentarz do “Rok 2018 rekordowy pod względem oglądalności treści żeglarskich

Możliwość komentowania jest wyłączona.