Zdjęcia, ogłoszenie i inne takie

Trochę się nazbierało „spraw różnych”, które postanowiłam hurtem tu umieścić.

Po pierwsze galerie zdjęć ze startu Mini Transat. Wypasione zdjęcia są na stronie regat, moje są „z pomostu”, to co w oko wpadło. Galeria „ze startu” jest autorstwa Andrzeja Radkowskiego który był z nami i też zdjęcia robił. Andrzeju, dzięki za podesłanie!

Galeria 1 – dzień przed startem, piątek 18.09.2015, widoczki ogólne

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Galeria 2 – dzień przed startem cz. 2, widoczki szczegółowe

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Galeria 3 – dzień startu, sobota 19.09.2015 rano

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Galeria 4 – zdjęcia Andrzeja:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Po drugie – poszukuję kontaktu z panem Tadeuszem Turkettem (nie wiem, czy dobrze piszę nazwisko). Pan Tadeusz przyjechał na start Mini Transat 2015 STOPEM ze Szczecina i w ten sam sposób wrócił. W jednym z samochodów w drodze powrotnej zostawił zegarek i okulary. Właściciel samochodu napisał do mnie maila (nie wiem, jak mnie wytropił, ale mniejsza o to), że chętnie odeśle zguby, ale potrzebuje adresu. Tak więc szukamy pana Tadeusza. Ktokolwiek widział, ktokolwiek zna, nich mu powie, żeby się do mnie odezwał. Od znajomej osoby w Douarnenez (Polki tam pracującej) dostałam jego mail i telefon. Niestety maile wracają z informacją, że nie ma takiego adresata, a telefon jest wyłączony. Nagrałam się na sekretarkę, ale póki co odpowiedzi brak. Jeżeli ktoś coś może w tej sprawie pomóc – bardzo proszę.

Pan Tadeusz - poszukiwany :) / MJ

Pan Tadeusz – poszukiwany :) / MJ

Po trzecie – poniżej skany z dwóch wydań zwykłej francuskiej gazety codziennej, Ouest France. W piątek przed startem Mini Transat i w sobotę, w dzień startu. Zobaczcie, ile wzmianek! W jednej gazecie, i to nie sportowej. Wiem, że to w Polsce nierealne. I wiem, że żeglarstwo na szarym końcu i nawet do sportowych mediów trudno się przedostać z informacjami. Ale mimo wszystko cieszę się bardzo, że coraz więcej jest małych i większych żeglarskich wypraw i projektów, że ludziom się chce, a inni podają to dalej i dzięki temu coraz więcej ludzi się dowiaduje, że żagle to fajna sprawa. Myślę, że coś się ruszyło i powoli nabiera rozpędu. Na razie bardzo powoli :)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 komentarze do “Zdjęcia, ogłoszenie i inne takie

  1. A czemuż to, aż tak wysoko bom? Jakże ona by zyskała, gdyby mocowanie bomu poszło o połowę w dół… Czemu nie woła PZŻ? Czemu nie grzmi ISA?

Możliwość komentowania jest wyłączona.