#VG2016 – 28 zakwalifikowanych

 

Dwóch kolejnych zawodników ukończyło w tym tygodniu oficjalnie rejs kwalifikacyjny będący jednym z warunków startu w regatach Vendée Globe – non-stop, samotnie, dookoła świata. Pierwszy to Węgier Nándor Fa, drugi – Stéphane Le Diraison.

Nándor Fa wystartował z Newport, Rhode Island (USA) i dopłynął dziś do Les Sables d’Olonne we Francji. Jego trasa liczyła więcej niż dwukrotność dystansu 1500 Mm koniecznego do zdobycia kwalifikacji. Podobnie było w przypadku Stéphane Le Diraison, który właśnie dopływa do St Malo – on z kolei żeglował przez Atlantyk z flotą regat Transat Quebec-St Malo, ale nie był w nich klasyfikowany.

Na 107 dni przed startem VG, zaplanowanym na 6 listopada 2016, zaledwie dwóch żeglarzy jeszcze nie zaliczyło kwalifikacyjnego rejsu na jednostce, na której chcą wystartować (oprócz tego, każdy musi mieć w swoim żeglarskim CV ukończone regaty przez Atlantyk lub regaty dookoła świata na pokładzie jachtu IMOCA samotnie lub w dwuosobowej załodze). To J.F. Pellet i Jean Le Cam.

SOH_Imoca60_Nandor-Fa_2016_SAP_0773

Fot. Christophe Favreau/Spirit of Hungary 2016

Tekst powstał na zlecenie sailing.org.pl

5 komentarzy do “#VG2016 – 28 zakwalifikowanych

  1. Podziwiam i zazdroszcze !

    22 lip 2016 16:29 Milka Jung © napisał(a):

    > Milka Jung posted: ” Dwóch kolejnych zawodników ukończyło w tym tygodniu > oficjalnie rejs kwalifikacyjny będący jednym z warunków startu w regatach > Vendée Globe – non-stop, samotnie, dookoła świata. Pierwszy to Węgier > Nándor Fa, drugi – Stéphane Le Diraison. Nándor Fa” >

Możliwość komentowania jest wyłączona.